Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šių metų Kino šortuose – inovacijos ir eksperimentai

Kadras iš filmo: „Small house“
Organizatorių nuotr. / Kadras iš filmo: „Small house“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje spalio 1-4 d. vyksiantis ir jaunus kūrėjus subursiantis ketvirtasis trumpo metražo filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ tik filmų peržiūromis neapsiribos. Renginyje bus pristatyti ir kino eksperimentai, raginantys ne tik pasyviai stebėti ekraną, bet įsitraukti į filmo tikrovę.

Viso renginio metu vyks mokymų ciklas – kūrybinės dirbtuvės „Kinas ir naujosios medijos“, be to, žiūrovams bus pasiūlytas interaktyvaus kino performansas „Priežastis ir pasekmė“. Užsiėmimai, organizuojami Tarptautinių kultūros programų centro „MEDIA Desk Lietuva“ ir kino teatro „Skalvija“, vyks jau pažįstamose kino teatro patalpose.

Pirmoji mokymų ciklo dalis „Įvadas į medijų meno studijas“ – teorinė, kurios metu lektorė Dagmara Kase dalyvius pakvies dalintis savo asmenine (kūrybine) patirtimi, patars, kaip vystyti interaktyvius audiovizualinius kūrinius. Dagmara Kase, gyvenanti ne tik Estijoje, tačiau ir kitose Europos šalyse, kuria audiovizualines, interaktyvias ir tekstine informacija grįstas instaliacijas, skaito paskaitas ir pranešimus apie medijų meną.

Teorinėms studijoms skirtame seminare bus pasirinktos ir pristatytos svarbiausios medijų kultūros teorijos koncepcijos bei supažindinta su pagrindinėmis medijų meno formomis, įdomiais menininkais ir menininkų grupėmis, jų darbais. Seminaro dalyviai įgis žinių tolesnėms, individualioms multimedijų meno studijoms.

Antroje mokymų ciklo dalyje „Interaktyvaus kino kūrybinės dirbtuvės“, truksiančioje dar tris dienas, toliau bus plėtojama interaktyvumo tema. Teorines paskaitas, diskusijas ir praktinius užsiėmimus ves interaktyvaus kino menininkas ir mokslininkas dr. Chris Hales iš Londono. Dalyviai bus susipažindinti su interaktyvaus kino idėja ir kūrimo metodais, išmoks parengti savo interaktyvaus filmo koncepciją. Seminaro eigoje interaktyvių kūrinių sumanymai bus aptariami su besitobulinančiais kolegomis bei mokymų vedėju dr. Chrisu Halesu.

Tam, kad interaktyvus kino paslapties šydas nebūtų atskleistas tik kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaujantiems šios srities entuziastams, „Skalvija“ tokio pobūdžio performansą žada surengti savo kino centre ir didesniam žiūrovų ratui.

Spalio 1 d., 17 val., susipažinti bei pajausti interaktyvaus kino reiškinį kviečiami visi prijaučiantys. Performansas „Priežastis ir pasekmė“ yra originalus eksperimentinio pobūdžio darbas, susidedantis iš jau minėto lektoriaus Chriso Haleso ir Teijo Pellineno trumpametražinių filmų. Šiuos filmus netradicinio seanso dalyviai „žiūrės“ interaktyviu būdu, pasitelkdami įvairius prietaisus. Per 75 minutes žiūrovai išvys ir „patirs“ 8-9 skirtingos tematikos ir skirtingomis priemonėmis sukurtus filmukus, sudalyvaus kūrybiniame procese ir savo nuožiūra keis kūrinio formą ir turinį.

„Kino šortų“ organizatoriai ir jų draugai „MEDIA Desk Lietuva“ džiaugiasi, kad ketvirtasis festivalis grįžta su idėja plėsti suvokimo ribas žiūrovą paverčiant kino dalyviu. Tikimasi, kad žiūrovas, esantis šiapus ekrano, priims iššūkį atsidurti pačiame filmo centre.

Renginio organizatioriai kviečia registruotis jaunuosius kino ir audiovizualinio meno specialistus (iki 35 metų). Pirmojo seminaro „Įvadas į medijų meno studijas“ dalyvių skaičius – 80, antroje dalyje „Interaktyvaus kino kūrybinės dirbtuvės“ laukiamas dalyvių skaičius – 20. Atrankos kriterijus: aiški motyvacija, kaip dalyvavimas seminare pagerins dalyvio/dalyvės profesinius įgūdžius. Registracijos į mokymus elektroninis adresas – http://www.mediadesklithuania.eu/registracija

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą