Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 vasario 3d. 15:35

„Skalvija“ primins praėjusių metų lietuviško kino perliukus

Kadras iš filmo „Balkonas“
Alionos Bond (studija FOTOS) nuotr. / Kadras iš filmo „Balkonas“

Apžvelgus 2008 metus, pasirodo, kad lietuviško kino per metus sukurta ne taip ir mažai. Turbūt reikėtų džiaugtis, kad į ekranus išnyra ne tik fondų remiami filmai, bet ir vienas kitas privačiomis lėšomis sukurtas filmas. Kiekvienos lietuviško filmo premjeros žiūrovai laukia su viltim.

Žmonėms vėl norisi žiūrėti savus filmus. Tai įrodė ir į kino repertuarus įtraukti režisierių Kristinos Buožytės filmas „Kolekcionierė“ ir Giedrės Beinoriūtės „Balkonas“, sulaukę kino žiūrovų antplūdžio. Tačiau tik vienas kitas naujas filmas po premjeros ilgiau užsilaiko ekranuose. Atrodytų, kad lietuviški filmai kuriami tik nedidelei premjerinių žiūrovų grupei.

Todėl „Skalvijos“ kino centras nusprendė vasario 6–12 d. sugrįžti į 2008-uosius ir koncentruota lietuviškų filmų programa „Lietuvių kino metai: 2008“ priminti žiūrovams, kas buvo sukurta praėjusiais metais. Į programą buvo atrinkti filmai, kuriuos norisi dar kartą parodyti žiūrovams.

Be trijų vaidybinių filmų: „Kolekcionierė“ (rež. Kristina Buožytė, 6 d. 20.50, 9 d. 18.20), „Perpetuum mobile“ (rež. Valdas Navasaitis, 7 d. 17.10, 10 d. 20.50), „Balkonas“ (rež. Giedrė Beinoriūtė, 8 d. 18 val., 11 d. 16 val., 12 d. 21.20), bus parodyti ir šeši dokumentiniai filmai.

Diana ir Kornelijus Matuzevičiai filme „Pensijų diena” (7 d. 16 val.) dėmesį sutelkia į pagyvenusių moterų laukimą. Apie susitaikymą su kitu gyvenimu kalba režisierės Dovilės Gasiūnaitės filmo „Šiaurės pavasaris“ (7 d. 16 val.) herojus, buvęs fortepijono mokytojas Gintaras.

Praėjusius „kolchozų“ laikus filme „Pieno kelias – Paukščių takas“ (10 d. 17 val.) prisimena Julija ir Rimantas Gruodžiai. Lietuviškų vestuvių tradicijų transformacijos matomos Audriaus Stonio filme „Keturi žingsniai“ (11 d. 19.10)

Janinos Lapinskaitės filmo „Šokanti ant stogų“ (11 d. 19.10) herojė mėgina atsiplėšti nuo savo praeities ir džiaugtis dabartimi. Romas Lileikis filme „Dangaus šešėlis“ prakalbina Čiurlionio šeimos palikuonis (12 d. 17 val.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive