Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialus Aki Kaurismaki filmo „Havras” seansas ir susitikimas su Andre' Wilmsu

Filmo „HAVRAS“ seansas ir susitikimas su Andre' Wilmsu
manofilms.lt nuotr. / Filmo „HAVRAS“ seansas ir susitikimas su Andre' Wilmsu
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Lietuvą su Europos elitinio Vidy-Lausanne teatro trupe atvyksta pasaulinio garso kino ir teatro aktorius iš Prancūzijos André Wilms, kuris lapkričio 9 d. vaidins pagrindinį vaidmenį lendinio teatro režisieriaus Heinerio Goebbelso spektaklyje „Max Black“. Ta proga lapkričio 7 d. 18 val. kino teatre „Pasaka” bus rodomas žymaus suomių kino režisieriaus Aki Kaurismaki filmas „Havras”, po kurios įvyks susitikimas su pagrindinio vaidmens atlikėju André Wilmsu.

Didžiausią žinomumą aktoriui sukūrė vaidmenys Aki Kaurismaki filmuose. Už vaidmenį filme „Bohemos gyvenimas” aktorius gavo Europos Kino Akademijos apdovanojimą už geriausią antraplanį vaidmenį.

Paskutiniame Aki Kaurismaki filme „Havras” André Wilms suvaidino pagrindinį herojų – Marselį Marksą. Marselis Marksas, anksčiau gyvenęs bohemišką rašytojo gyvenimą, nesugebėjo išgyventi iš kūrybos, todėl, atsisakęs literatūrinių ambicijų, persikelia gyventi į uostamiestį. Nuo šiol vyras gyvena įprastą gyvenimą, kuriame svarbiausi dalykai – žmona Arletė, dažnai lankomas baras ir ne itin pelninga batų valytojo profesija. Tačiau staiga Arletė sunkiai suserga ir atsigula į ligoninę. Įprastinis Marselio gyvenimas pasikeičia: savo kelyje jis sutinka vargingą nelegalų imigrantą iš Afrikos, kuriam reikalinga Marselio pagalba.

manofilms.lt nuotr./Filmo „HAVRAS“ seansas ir susitikimas su Andre' Wilmsu
manofilms.lt nuotr./ „HAVRAS“

 Nepaisanti grėsmės abiem būti ištremtiems iš Prancūzijos, kuklaus batų blizgintojo ir pabėgėlių vaiko draugystė greta instinktyvaus kaimynų solidarumo kovoje prieš absurdišką ir represyvią teisminę sistemą bei egoizmo nepažįstančio visuomenės „marginalų“ kilnumo, nejučia įtraukia žiūrovą į visai naują, optimizmu trykštantį pasaulį. Nepaisant to, filme dominuoja skaudžios šiandieninės visuomenės aktualijos – sociopolitinės emigracijos ir rasistinės integracijos temos.

„Havras“ – šedevras, meistriškas darbas, pasakojantis apie mažo uostamiesčio gyvenimo peripetijas.  Garsusis suomių režisierius Aki Kaurismaki šį prancūzakalbį filmą laiko pirmąja trilogijos apie uostamiesčius dalimi. Kitus du filmus režisierius ketina statyti Ispanijos bei Vokietijos uostamiesčiuose ir žada, kad juose taip pat bus kalbama vietinėmis kalbomis.

manofilms.lt nuotr./Filmo „HAVRAS“ seansas ir susitikimas su Andre' Wilmsu
manofilms.lt nuotr./ „HAVRAS“

Po filmo peržiūros publika turės unikalią galimybę tiesiogiai pabendrauti su unikalia, legendine kino ir teatro asmenybe.

Specialus A.Kaurismaki filmo „Havras” seansas lapkričio 7 d. 18 val. kino teatre „Pasaka”.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau