Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukurtas vaidybinis filmas apie Kremliaus propagandą – „Šeštoji kolona"

Filmo „Šeštoji kolona“ stop kadras
Filmo „Šeštoji kolona“ stop kadras / Filmo „Šeštoji kolona“ stop kadras
Šaltinis: 15min
0
A A

Gandai, tikrovės neatitinkanti informacija bei Kremliui pataikaujantys žmonės. Tikriausiai visi esame skaitę internetinius komentarus ar girdėję pasisakymų, šmeižiančių Lietuvą, jos valdžią ar politikus. Tai – hibridinis karas. Už šio pavadinimo slepiasi žmonės, dirbantys Rusijai. Žmonės, parduodantys savo vertybes, arba tiesiog žmonės, bijantys susidorojimo. „Šeštoji kolona“. Taip vadinasi vaidybinis trumpametražis filmas, pasakojantis apie hibridinį karą ir jo aukas Lietuvoje.

Pagrindinis veikėjas Tomas yra užverbuojamas slaptosios Rusijos tarnybos. Tokios gyvenimo permainos kardinaliai pakeičia vaikino gyvenimą, išsprendžia materialines problemas, tačiau ar Tomas yra laimingas? Ar viskas iš tiesų yra taip gerai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio?

Filmo kūrėjai – studentai Almantas Vilbikas ir Gediminas Orentas sako, kad pagrindinis dalykas, kuris juos įkvėpė – grėsminga situacija Lietuvoje.

VIDEO: ŠEŠTOJI KOLONA // SIXTH COLUMN // Short film

„Liūdna sakyti, tačiau tik maža dalis lietuvių suvokia valstybės situaciją užsienio politikos kontekste. Kūrėme šį filmą, norėdami pakeisti nusistovėjusią nuomonę, kad mes maži ir neįdomūs. Lietuva yra ypatingai svarbus objektas patys žinot kuriai užsienio valstybei. Paklauskit bet kurio sovietizmu nepersmelkto istoriko ar politiko ir gausite atsakymą, kurio, esu tikras, pagrindinė mintis bus, jog net viena buku galu seniai gulinti vinis, gerai žinomame kelyje, gali sugadinti  kelionę“, – taip šiandieninę situaciją vertina Almantas Vilbikas, cituojamas pranešime žiniasklaidai. 

Jam antrina Gediminas Orentas: „Mano nuomone, šis filmas reprezentuoja esamą situaciją Lietuvoje.  Neteisinga manyti, kad lietuviai nėra veikiami priešiškos valstybės ir kai kurie asmenys neveikia „6-osios kolonos“ pagrindu, siekdami sunaikinti visuomenės vienybę. Manau, šis filmas supažindins žiūrovą su galimomis grėsmėmis, kurios turi ilgalaikį poveikį Lietuvos ateičiai“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Propaganda