Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 30d. 14:02

„Sundance“ kino festivalyje filmą pristačiusi G.Žickytė: „Taip išreiškiame palaikymą Ukrainos žmonėms“

Giedrė Žickytė
Organizatorių nuotr. / Giedrė Žickytė

Bendro ukrainiečių ir lietuvių kūrėjų dokumentinio filmo „Mėlyna kaip apelsinas žemė“ („The Earth is Blue as an Orange“) pasaulinė premjera įvyko Jungtinėse Valstijose, prestižiniame „Sundance“ kino festivalyje. Lietuvos kino režisierė Giedrė Žickytė šiuo filmu pradeda prodiuserės karjerą, su pačios įkurta studija „Moonmakers“. Šiais metais filmas pasieks ir Lietuvą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Mėlyna kaip apelsinas žemė“ pasakoja apie šeimą, gyvenančią karo zonos fronto linijoje Donbase, Ukrainoje. Kol išoriniame pasaulyje vyksta bombardavimai ir chaosas, vieniša motina Ana ir jos keturi vaikai sugeba išsaugoti savo namus – juose ramu kaip rojuje, pilna gyvybės ir šviesos. Aistra kinui, užvaldžiusi visus šeimos narius, įkvepia juos filmuoti, montuoti ir pristatyti filmą – kūrinį, įkvėptą jų pačių gyvenimo karo metu. Kūrybinis procesas atskleidžia, kokią galią ir magiją turi kinas katastrofos akivaizdoje. Anai ir vaikams traumos transformavimas į meną yra vienintelis būdas išlikti žmonėmis.

„Man prodiuserės darbas – naujas iššūkis. Didžiulė sėkmė, kad mano kaip prodiuserės ir ukrainiečių režisierės Irynos Tsilyk debiutas pristatytas svarbiausiame Amerikos kino festivalyje. Į „Sundance“ dokumentikos konkursą atrenkami tik 12 filmų iš viso pasaulio, kai tuo tarpu šiais metais festivaliui buvo pateikta daugiau nei 15 tūkstančių filmų paraiškų“, – sako filmo prodiuserė Giedrė Žickytė.

VIDEO: Filmo „Mėlyna kaip apelsinas žemė“ anonsas

Kiekvienais metais į šį Roberto Redfordo įkurtą festivalį, vykstantį slidinėjimo kurorte Park City, susirenka daugiau nei 200 tūkstančių kino industrijos atstovų iš viso pasaulio, o jame pasirodantys filmai dažniausiai tampa pagrindiniais varžovais kitų metų „Oskaruose“.

„Mėlyna kaip apelsinas žemė“ premjera Europoje įvyks Berlyno kino festivalyje. Iki jos filmas bus pristatytas Niujorko publikai modernaus meno muziejuje „MoMA“.

„Tai, kad filmą atrinko pagrindiniai A klasės kino festivaliai yra didžiulė sėkmė ne tik mums kaip kūrėjams, bet ir mūsų šalims – Ukrainai ir Lietuvai. Tai puiki galimybė per meną ir kultūrą atkreipti dėmesį į mūsų regionus, – pabrėžia filmo prodiuserė G. Žickytė. – Man šis filmas brangus ne tik dėl kinematografinės vertės, šiltos emocijos bei unikaliu kampu papasakotos istorijos, bet ir dėl to, kad šia bendryste išreiškiame palaikymą Ukrainos žmonėms.“

Filmo kūrybos istorija prasidėjo nuo bendro Ukrainos ir Lietuvos projekto „Geltonas autobusas“, kurio metu buvo dirbama su vaikais iš karo zonos. Projekto tikslas – įveikti katastrofos sukeltą traumą, įtraukiant vaikus į kūrybos procesą, ir iš filmų kūrėjų mokantis kino subtilybių.

Prie „Mėlyna kaip apelsinas žemė“ dirbo gausi lietuvių komanda: garso režisierius Jonas Maksvytis, koloristas Jonas Sunklodas, montažo režisierius Danielius Kokanauskis, asocijuota prodiuserė Andrėja Čebatavičiūtė ir kiti. Šio filmo premjera socialiniame tinkle „Twitter“ pasidžiaugė ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Publika filmą priima jautriai ir šiltai, ypač pabrėždami kinematografinę bei emocinę jo vertę. Žinia apie „Mėlyna kaip apelsinas žemė“ sklinda itin greitai, net Uberio vairuotojai dalijasi, kad veždami festivalio svečius girdėjo daugybę gerų atsiliepimų“, – „Sundance“ įspūdžiais dalijasi filmo prodiuserė G. Žickytė.

Pasaulinę filmo premjerą „Sundance“ kino festivalyje parėmė Lietuvos kino centras.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/