Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 10:31

Suomių režisierius Jalmari Helanderis: amerikiečiai sugriovė tikrąjį Kalėdų Senelio įvaizdį! (video)

Filmas „Kaip suomiai Kalėdų Senelį...“
Kadras iš filmo / Filmas „Kaip suomiai Kalėdų Senelį...“
Suomių režisierius Jalmari Helanderis nusprendė sugriauti geraširdžio, per daug saldaus Kalėdų Senelio stereotipą ir savo juodojoje komedijoje „Kaip suomiai Kalėdų Senelį...“ („Rare Exports: A Christmas Tale“) atskleidė šiurpią jo prigimtį. Šį filmą kino teatruose jau gali įvertinti ir lietuviai, o originaliu humoro jausmu apdovanotas režisierius 15min.lt atskleidė, kodėl prieš Kalėdas pasaulio žiūrovams patiekė tokį antikalėdišką kūrinį.

– Apie „tikrąją“ Kalėdų Senelio prigimtį pradėjote pasakoti trumpais vaizdo filmukais, kurie galiausiai išaugo į meninį filmą. Kuo jus sudomino šis mistinis herojus?

– Galbūt tai lėmė faktas, kad vaikai iki šiol dažnai bijo Kalėdų Senelių, kai pamato pirmą kartą. Manau, tai yra tam tikras instinktas, nuojauta. Kaip, pavyzdžiui, pamačius gyvatę ar vorą...

– Jūsų filmas yra savotiškas maištas prieš, kaip jūs vadinate, „džiaugsmingą kokakolos Kalėdų Senelį ir komercializaciją?

– Taip, tokia užuomina yra. Galbūt žmonės per Kalėdas turėtų tiesiog atsipalaiduoti ir nestresuoti dėl dovanų bei visokių daiktų.

Vaikai iki šiol dažnai bijo Kalėdų Senelių, kai pamato pirmą kartą. Manau, kad tai yra tam tikras instinktas, nuojauta. Kaip, pavyzdžiui, pamačius gyvatę ar vorą...– Yra menininkų, kurie savo darbais provokuoja diskutuoti religijos temomis. Jūs taip pat pasirinkote tam tikra prasme beveik religinį personažą. Ko siekiate šiuo filmu? Sugriauti tą Kalėdų stebuklą ar tiesiog pasijuokti iš jo?

– Amerikiečiai jau seniai sugriovė mūsų Kalėdų Senelio įvaizdį. Dabar aš jiems tiesiog atsilyginu!

– Koks Kalėdų Senelio įvaizdis dominuoja Suomijoje ir kokį Kalėdų Senelį įsivaizduodamas pats užaugote?

– Aš visą gyvenimą praleidau su amerikietišku Kalėdų Seneliu. Bet maždaug prieš 100 metų mes Suomijoje turėjome visai kitokį Kalėdų Senelio įvaizdį – daug šiurpesnį ir visai nesaldų.

– Filmo „Kaip suomiai Kalėdų Senelį...“ žanras – juodoji komedija, tačiau jame nėra daug vietų, kur Lietuvos žiūrovams norėtųsi garsiai juoktis, tik neapleidžia noras šypsotis. Ar jūsų filmas reprezentuoja suomišką humorą?

– Sunku pasakyti. Aš norėjau viską padaryti taip rimtai, kaip tik galėjau. O iš to ir gimsta komedija.

Kadras ia filmo/Filmas Kaip suomiai Kalėdų Senelį...
Kadras iš filmo/Filmas „Kaip suomiai Kalėdų Senelį...“

– Istorija apie Kalėdų Senelį monstrą pasaulyje tapo labai populiari – ar turite savo atsakymą kodėl? Žmonės pavargo nuo visokeriopai teigiamo Kalėdų Senelio įvaizdžio?

– Aš tikiuosi! Atėjo laikas suomių Kalėdų legendoms!

– Esate sakęs, kad nežinote, kokiai tiksliai auditorijai skirtas šis filmas. Tačiau vis dėlto kam rekomenduojate pamatyti šį filmą ir kam – tikrai ne?

– Jis tikrai neskirtas mažiems vaikams, bet rekomenduoju pasižiūrėti visiems tiems, kurie mano, kad netiki Kalėdų Seneliu...

– Gal teko sulaukti grasinamo pobūdžio laiškų nuo Kalėdų Senelio gerbėjų ar vaikų, kurių tikėjimą sugriovėte?

– Kol kas ne.

– Ar nebijote, kad per šias šventes Kalėdų Senelis gali jus pamiršti?

– Jis mane labai mėgsta! Juk aš esu vienintelis, kuris apie jį sako tiesą...

VIDEO: "KAIP SUOMIAI KALĖDŲ SENELĮ..." lietuviškas anonsas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/