Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 24d. 10:16

Tarp pagrindinių pretendentų į „Oskarus“– lietuvių kilmės režisierius

Michelas Hazanavičius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Michelas Hazanavicius

Didžiausios pasaulio kino žvaigždės sekmadienį rinksis į 84-tąją „Oskarų“ apdovanojimo ceremoniją, kur bus išrinkti geriausi praėjusių metų filmai, aktoriai ir režisieriai.

Rimčiausiu pretendentu į „Oskarą“ už geriausią režisieriaus darbą įvardijamas iš Lietuvos kilęs Michelas Hazanavicius. Prognozuojama, kad filmo „Artistas“ režisierius nurungs Martiną Scorcese, Woody Alleną ir kitas garsenybes.

„Tarptautinėje kritikų bendruomenėje Michelo filmas „Artistas“ gavo daug puikių įvertinimų. Šis darbas ir prie jo sėkmės prisidėję asmenys pretenduos net į dešimtį „Oskarų“ statulėlių. Esame 95 proc. tikri, kad M. Hazanavicius triumfuos ir iškovos metų režisieriaus „Oskarą“. Bet jo rankose gali atsidurti ir dar kelios prestižinių apdovanojimų statulėlės“, – sakė interneto lažybų bendrovės „Unibet“ lažybininkas K. Pedersenas.

M.Hazanavicius ir jo filmas „Artistas“ dominuoja ir geriausio metų filmo kategorijoje. Lietuvių kilmės režisieriaus darbas bandys nukarūnuoti filmą „Paveldėtojai“ su Alexanderiu Paynu priešakyje.

Už filmą „Artistas“ režisierius jau atsiėmė BAFTA apdovanojimą, pelnė geriausią metų režisieriaus vardą JAV, Japonijos ir Australijos rengiamuose filmų festivaliuose. Kino kritikų bendruomenė Floridoje, Oklahomoje, Fynikse ir Vankuveryje M. Hazanavicių apdovanojo ir už „Artisto“ scenarijų. Režisieriui labai nedaug pritrūko ir iki Auksinės palmės šakelės Kanų festivalyje.

Geriausio metų režisieriaus kategorijoje taip pat rungsis Martinas Scorcese su filmu „Hugo“ bei Woody Allenas su romantiška, fantastine komedija „Vidurnaktis Paryžiuje“. „Unibet“ lažybininkai šių varžovų galimybes vertina atitinkamai 16 ir 4 procentais.

M.Hazanavicius ir jo filmas „Artistas“ dominuoja ir geriausio metų filmo kategorijoje. Lietuvių kilmės režisieriaus darbas bandys nukarūnuoti filmą „Paveldėtojai“ su Alexanderiu Paynu priešakyje. Pastarasis filmas bandys pakartoti „Lūšnynų milijonieriaus“ sėkmę laimėdamas ir „Auksinį gaublį“, ir „Oskarą“. Nepaisant to „Artisto“ galimybės tapti geriausių metų filmu vertinamos 93 proc., o „Paveldėtojų“ – 10 procentų.

M.Hazanavičius kartu su kolege Anne-Sophie Bion yra pagrindiniai pretendentai ir į „Oskaro“ apdovanojimą už geriausią vaizdo montažą. Lietuvių kilmės režisierius taip pat yra tarp realių kandidatų iškovoti apdovanojimą ir už geriausią originalų scenarijų.

Režisierius Michelis Hazanavicius gimė ir užaugo Paryžiuje, Prancūzijoje. Jo seneliai yra lietuviai, į Prancūziją jie persikėlė XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje.

Kasmetinė „Oskarų“ apdovanojimų ceremonija vyks sekmadienį, vasario 26 d., Holivude.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“