15min be reklamos
2023 03 04, 09:47 Atnaujinta 2023 03 04, 14:37

Tomas Sizemore'as nepabudo iš komos: pranešta apie aktoriaus mirtį

Sulaukęs 61 metų mirė žinomas amerikiečių aktorius Tomas Sizemore'as, išgarsėjęs vaidmenimis filmuose „Gelbstint eilinį Rajaną“ ir „Juodasis vanagas“.
Tomas Sizemore'as
Tomas Sizemore'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jis sulaukė sėkmės dešimtajame dešimtmetyje atlikdamas antraplanius „kieto vyruko“ vaidmenis. Tačiau jo karjerai trukdė daugybė skandalų – jis ne kartą buvo teistas už narkotikų laikymą ir smurtą šeimoje.

Vasario mėnesį T.Sizemore'as patyrė smegenų aneurizmą ir penktadienį, praėjus kelioms dienoms po to, kai gydytojai padarė išvadą, kad jam nebegalima padėti, buvo atjungtas nuo gyvybę palaikančių aparatų, sakė jo vadybininkas Charlesas Lago.

„Su didžiuliu liūdesiu ir sielvartu turiu pranešti, kad aktorius Thomas Edwardas Sizemore'as sulaukęs 61-erių, šiandien ramiai mirė miegodamas Šventojo Juozapo ligoninėje Berbanke“, – teigiama pareiškime.

„Jo brolis Paulas ir dvyniai Jaydenas ir Jaggeris (17 metų) buvo šalia.“

„Jis buvo talentingas, mylintis, simpatiškas ir galėjo be galo linksminti savo šmaikštumu ir pasakojimo įgūdžiais“, – sakoma aktoriaus brolio P.Sizemore'o pareiškime.

Per dešimtmečius trukusią karjerą aktorius dirbo su garsiausiais Holivudo aktoriais, tačiau už ekrano ribų jis dažnai gyveno sudėtingą gyvenimą, kovojo su priklausomybėmis ir buvo patekęs į kalėjimą.

Gimęs 1961 metais Detroite, T.Sizemore'as devintajame dešimtmetyje dirbo aktoriumi Niujorke ir pirmą kartą išgarsėjo vaidmeniu 1989 metų Oliverio Stone'o filme „Gimęs liepos 4-ąją“ (Born on the Fourth of July).

Dešimtajame dešimtmetyje jis vaidino tokiuose filmuose kaip žvaigždžių kupinas, Quentino Tarantino parašytas filmas „Tikra meilė“ (True Romance) ir kultinis O.Stone'o hitas „Gimę žudyti“ (Natural Born Killers).

Tačiau plačiosios visuomenės dėmesio sulaukė dėl vaidmens Steveno Spielbergo 1998 metų Antrojo pasaulinio karo epopėjoje „Gelbstint eilinį Rajaną“ (Saving Private Ryan), kur suvaidino antrąjį po Tomo Hankso vaidmenį mažoje kareivių grupėje, išsiųstoje parsivežti namo kario, kurio trys broliai jau žuvo.

Filmas „Oskarų“ apdovanojimuose buvo nominuotas geriausio filmo kategorijoje, o Ekrano aktorių gildija (SAG) filmo žvaigždes, tarp kurių buvo ir Mattas Damonas, nominavo už geriausią aktorių kolektyvą.

Po kelerių metų jis vaidino su Ewanu McGregoru ir Tomu Hardy Ridley Scotto filme „Juodojo vanago žūtis“ (Black Hawk Down) apie nepavykusią karinę operaciją Somalyje.

Jo vaidyba dažnai sulaukdavo pagyrų, o kolegos profesionalai žavėjosi jo meistriškumu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai