Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 vasario 13d. 12:22

Trumpametražio filmo „Žiema" sėkmė neaplenkė ir Clermont-Ferrand festivalyje

Žiema
kadras iš filmo / Žiema
Lietuvių operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus nufilmuotas trumpametražis dokumentinis filmas „Žiema“ (Zima) laimėjo specialų žiuri komisijos apdovanojimą prestižiniame 36-ame tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje Clermont-Ferrand, vykusiame vasarį Prancūzijoje.

Operatoriaus S.Lukoševičiaus darbas „Žiema“ dalyvavo svarbiausio Europoje laikomo trumpų filmų festivalio Clermont-Ferrand konkursinėje programoje kartu su 75 filmais iš viso pasaulio. Festivalio uždarymo metu tarptautinė penkių narių žiuri komisija, kurią sudarė švedų režisierius Jensas Assuras, scenaristas ir prodiuseris iš Kanados Denisas Côté, prancūzų režisierė Ursula Meier, scenaristė Narjiss Nejjar iš Maroko bei Argentinoje gyvenanti režisierė Lucía Puenzo, filmą „Žiema“ apdovanojo specialiu komisijos prizu.

Šis trumpametražs filmas – tai tarptautinės kino komandos bendras darbas: filmą režisavo Cristina Picchi iš Italijos, garso režisūrą atliko Henri D’Armancourt'as iš Prancūzijos, o operatoriumi dirbo Saulius Lukoševičius. Filmas įgyvendintas praėjusią žiemą Rusijoje vykusio projekto  „Cinetrain“ metu, kur dalyviai iš 14 valstybių kūrė filmus kelionėje traukiniu iš Maskvos iki Baikalo.

Filmas „Žiema“ – vizualus metų laiko portretas ir kartu kelionė po Šiaurės Rusiją ir Sibirą. Kelionė po jausmus ir mintis žmonių, kurie turi gyventi vienomis atšiauriausių klimato sąlygų pasaulyje. Realybėje, kurioje riba tarp gyvenimo itin plona, kur civilizacija nuolat ir kartu varžosi su gamta, bet kartu ir susigyvena su milijonus metų joje galiojančiomis taisyklėmis.

Kino operatorius Saulius Lukoševičius
Kino operatorius Saulius Lukoševičius

Kaip teigia S.Lukoševičius, šio trumpametražio filmo tarptautinis gyvenimas išties intensyvus – jo nufilmuotas darbas jau spėjo pelnyti net du prizus 66-ajame tarptautiniame Lokarno kino festivalyje – „Pardino d`Argento“ apdovanojimą konkursinėje programoje „Pardi di Domani“ ir „Pianifica” apdovanojimą, dėl kurio „Žiema“ buvo nominuota Europos kino apdovanojimuose (EFA), geriausio trumpametražio filmo kategorijoje.

Taip pat filmas spėjo apkeliauti Kanadoje, Rusijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Ispanijoje, Serbijoje, Švedijoje vykusius tarptautinius festivalius ir šiais metais kartu su kitais EFA filmais dalyvaus daugiau nei 40 pasaulio festivalių.

Lietuvoje „Žiemą“ planuojama rodyti šių metų tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ metu, konkursinėje programoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°