Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 10d. 13:57

TV ir kino industrijos atstovams AVAKA skiria 100 tūkst. eurų paramą

Filmo „Paralyžius“ filmavimo aikštelė
M-FILMS nuotr. / Filmo „Paralyžius“ filmavimo aikštelė

Televizijos ir kino kūrėjams karantino laikotarpis yra gana sudėtingas: filmavimai nevyksta, kino teatrai uždaryti, televizijos projektai stabdomi, keliamasi į skaitmeninę erdvę ir ieškoma kitų alternatyvių sprendimų, kaip išgyventi pandemijos metu. Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA reaguodama į susidariusią situaciją skyrė daugiau nei 100 tūkst. eurų kino industrijos skatinimui skiriant vienkartines išmokas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vienkartinės 200 Eur išmokos skirtos visiems fiziniams asociacijos AVAKA nariams: režisieriams, scenarijaus autoriams, kino dailininkams, operatoriams bei prodiuseriams. Iš viso organizacija vienija virš 600 televizijos ir kino kūrėjų.

Paramos skyrimo sprendimą priėmė asociacijos AVAKA taryba, kurią sudaro rašytojas ir scenaristas Alvydas Šlepikas, scenaristas Justinas Garliauskas, kino režisierius Gytis Lukšas, prodiuseris Andrius Urbanavičius, televizijos ir kino prodiuseris, scenaristas Rolandas Skaisgirys, prodiuseris Justinas Piliponis.

AVAKA tarybos pirmininko A.Šlepiko nuomone, šiuo metu privalu padėti savo nariams išgyventi sudėtingą laikotarpį: „Manau, kad Tarybos sprendimai priimti atsižvelgus į AVAKA finansines galimybes, yra savalaikiai ir labai svarbūs visiems AVAKA nariams. Tikimės, jog šios priemonės, nors bent tiek palengvins industrijos atstovus užgriuvusią finansinę naštą.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Alvydas Šlepikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Alvydas Šlepikas

„Gyvename labai sudėtingu periodu ir manau, kad pagalba vieni kitiems yra kertinis prioritetas šiandien visose gyvenimo srityse. Matome Kultūros ministerijos pastangas amortizuoti prarastas pajamas kūrybiniam sektoriui, tačiau mūsų prioritetas yra kino ir televizijos kūrėjų bendruomenė. Šią savaitę vykusiame AVAKA asociacijos Tarybos posėdyje kėlėme klausimą – kaip mes galime padėti savo nariams?

AVAKA Socialinis – kultūrinis fondas yra asociacijos vykdoma priemonė, padedanti visam kino ir televizijos sektoriui svarbiems renginiams įvykti ir finansiškai prisideda prie jų įgyvendinimo. Tačiau šiuo metu, kai vis dar nėra aišku, kada baigsis karantinas ir kada bus galimybė pradėti organizuoti renginius, Tarybos nariai vienbalsiai nusprendė šias lėšas išmokėti nariams. Optimizavome pajėgas organizacijos viduje ir per parą padarėme didžiulį darbą, už kurį esu dėkingas kolektyvui. Vakar parama pasiekė daugiau kaip 440 kūrėjų sąskaitų. Tikiu, kad tai bent iš dalies padės nariams pajusti šventinę nuotaiką.“ – sakė asociacijos vadovas Darius Vaitiekūnas.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Darius Vaitiekūnas, AVAKA vadovas
Ryčio Šeškaičio nuotr./Darius Vaitiekūnas, AVAKA vadovas

Planuojama, kad autoriams ir prodiuseriams surinktas atlyginimo paskirstymas ir išmokėjimas už 2019 metus bus vykdomas kuo anksčiau, nelaukiant numatyto termino vasaros viduryje.

Dedame visas pastangas, kad atliktume paskirstymus kuo įmanoma operatyviau, nes suprantame, kaip svarbu nariams dabar gauti finansines injekcijas. Tai aktualu ne tik fiziniams asmenims, bet ir prodiuserinėms įmonėms. Visi sektoriaus dalyviai laviruoja ties išgyvenimo riba. Planuojame, kad būsime pasiruošę atlikti pirmus paskirstymus ir mokėjimus nariams jau balandžio mėnesio pabaigoje – gegužės mėnesio pradžioje“, – sakė D. Vaitiekūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:00
24:59
00:45

Esports namai

URBAN˙/