2012-01-31 13:55

Vasarį „Skalvijoje“– filmų apie meilę savaitė

Vis labiau šąlant orui, kino mėgėjai kviečiami pasisemti šiltų emocijų iš filmų apie meilę. Vasario 13–19 d. „Skalvijos“ kino centre rengiama filmų apie meilę savaitė, kurios metu kino ekrane suksis įvairaus amžiaus ir pomėgių žiūrovams skirti filmai apie meilę.
Filmas „Įsivaizduojamos meilės“
Filmas „Įsivaizduojamos meilės“ / Kadras iš filmo

„Filmai apie meilę visada buvo vieni laukiamiausių ir populiariausių tarp žiūrovų, todėl nusprendėme vieną vasario savaitę skirti jiems. Tai nėra tradicinės meilės istorijos, jos stebina, kartais šiek tiek  provokuoja, kartais apverčia pasaulį aukštyn kojomis, tačiau talpina labai daug jausmų“, – sakė „Skalvijos“ kino centro direktorė Vilma Levickaitė.

Vasario 13–19 d. „Skalvijos“ kino centre bus galima pasižiūrėti tris meilės istorijas, besigilinančias į skirtingus meilės aspektus ir pristatančias skirtingą meilės santykį.

Jaunus kino žiūrovus turėtų sudominti talentingo Kanados režisieriaus Xaviero Dolano juosta „Įsivaizduojamos meilės“ (2010), kurią jis susuko būdamas vos 21-erių. Itin stilingai nufilmuota dramatiška istorija panardina į meilės trikampį, tirštą emocijų, aistros ir kovos dėl dėmesio. Emocinę juostos įtaigą sustiprina puiki jaunųjų aktorių vaidyba. Vieną iš pagrindinių vaidmenų juostoje sukūrė pats režisierius.

Besidominčius prancūziška kultūra ir bent kartą girdėjusius Yves‘o Saint Laurent‘o pavardę patrauks juosta „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“ (rež. Pierre Thoretton, 2010). Šis filmas pelnytai vadinamas vienu elegantiškiausių Tarptautiniame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje (VDFF’11) rodytų filmų. Istorija apie garsųjį XX a. mados genijų pasakojama, remiantis Pierre‘o Bergé, kurį su Y. Saint Laurent‘u siejo per 5 dešimtmečius trukęs meilės ryšys, prisiminimais. Šią liniją papildo Y. Saint Laurent‘o ir P. Bergé bendrai surinkta meno kūrinių kolekcija bei simbolinis atsisveikinimas su ja po kūrėjo netekties.

Stilinga muzikinė istorija „Mylimieji“ (rež. Christophe Honore, 2011) suteiks galimybę susitikti su pamėgtais prancūzų aktoriais – žaviąja Catherine Deneuve, jos pėdomis pasekusia dukra Chiara Mastroianni, gražuoliu Louis Garreliu. Filme istorija pasakojama šokinėjant per dešimtmečius, skirtingus miestus. Madlenos ir jos dukters Véros istorijos tai susipina, tai išsiskiria, jos įsimyli, nusivilia meile ir vėl įsimyli.

Į šiuos bei kitus „Skalvijoje“ rodomus filmus žiūrovai kasoje gali įsigyti specialius bilietus, skirtus mylintiems ir mylimiems. Šie bilietai galioja į bet kurį „Skalvijoje“ rodomą filmą iki liepos mėnesio.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą