Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 28d. 10:59

„Vasaros ekranai“: prancūziško kino gūsis Lietuvos kino teatruose

Kadras iš filmo „Teddy“
Asmeninio archyvo nuotr. / Kadras iš filmo „Teddy“
Prancūziško kino festivalio „Žiemos ekranai 2021“ filmai šią vasarą sugrįžta į kino sales ir ištikimiausius prancūziško kino gurmanus kviečia į pasimatymą „Vasaros ekranuose“. Čia prancūziško autorinio kino mėgėjų laukia pastarųjų metų jaunųjų Prancūzijos kino kūrėjų filmai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Liepos-rugsėjo mėnesiais „Vasaros ekranai“ įvyks šešiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Tai nauja Prancūzų instituto iniciatyva, gimusi iš noro žiemą dėl šalį kausčiusios pandemijos namų kino platformose rodytus filmus sugrąžinti į didžiuosius kino ekranus.

„Vasaros ekranuose“ 8 žiemą vykusio festivalio programoje pristatyti kino pasakojimai: „Antuanetė Sevenų kalnuose“ („Antoinette dans les Cévennes“), rež. Caroline Vignal, „Milžiniška“ („Énorme“), rež. Sophie Leterneur, bei „Nykstančios žuvys“ („Poissonsexe“), rež. Olivier Babinet, „Visi ant denio“ („A l’Abordage“), rež. Guillaume Brac, „Paprasta aistra“ („Passion Simple), rež. Danielle Arbid, „Slalomas“ („Slalom“), rež. Charlène Favier, „Tedis“ („Teddy“), rež. Ludovic ir Zoran Boukherma, „Papiša“ („Papicha“), rež. Mounia Meddour.

„Žiemos ekranų“ metu rodytus filmus šią vasarą papildys ir trys Lietuvos kino teatruose dar nerodyti prancūziško kino grynuoliai: „Žemės vardan“ („Au Nom de la Terre“), rež. Edouard Bergeon, „Trys dienos ir vienas gyvenimas“ („Trois Jours et Une Vie“), rež. Nicolas Boukhrief, ir „Mokyklinis gyvenimas“ („La Vie Scolaire“), rež. Grand Corps Malade, Mehdi Idir.

„Žiemos ekranai“ – tai nuo 2004 m. Prancūzų instituto Lietuvoje rengiamas prancūziško kino festivalis, kasmet vykstantis net keliolikoje Lietuvos miestų. Festivalio siekis pristatyti naujausias autorinio prancūziško kino tendencijas ir supažindinti žiūrovus su kino istorijoje svarbiais prancūziško kino pavyzdžiais. Todėl festivalį įprastai sudaro pagrindinė, naujausiems kino filmams skirta programa, retrospektyva ir animacinė programa mažiesiems.

Asmeninio archyvo nuotr./Kadras iš filmo „Enorme“
Asmeninio archyvo nuotr./Kadras iš filmo „Enorme“

Renginio organizatorius: Prancūzų institutas Lietuvoje.

Renginio partneriai: kino teatrai „Skalvija“, „Pasaka“, „Romuva“, „ArleKinas“, „Spindulys“ ir „Garsas“, Šiaulių dailės galerija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°