Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus mokytojų namų kiemelyje – kinas, saksofonas ir pokalbiai

Festivalio „Jauni. Alkani“ žiūrovai
Organizatorių nuotr. / Festivalio „Jauni. Alkani“ žiūrovai
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 24 dieną, trečiadienį, 21.30 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39/6) festivalis „Jauni. Alkani“ kviečia susipažinti su režisieriaus Audriaus Juzėno debiutiniu darbu „Rojuje irgi sninga“. Prieš filmą režisierių kalbins kino mylėtoja Jurga Stakėnaitė.

Festivalis „Jauni. Alkani“ jau įsibėgėjo ir vieną šviesiausių vasaros vakarų kviečia praleisti kartu su ryškiausiu 1994 metų lietuvišku filmu „Rojuje irgi sninga“. Tai debiutinis režisieriaus Audriaus Juzėno, daugeliui žinomo iš tarptautiniuose kino festivaliuose sužibėjusio „Vilniaus geto“ (2005), darbas.

Apie 1994 m. Manheimo–Heidelbergo tarptautinio kino festivalio prizu apdovanotą filmą Lietuvoje kalbėta nedaug ir negarsiai. Vienintelis oficialus internetinėje erdvėje randamas jo aprašymas skamba taip: „Nuotaikingas kino pasakojimas apie jauną provincijos saksofonistą, už skolintus iš mafijos pinigus išleidusį savo pirmąją solinę plokštelę. Tačiau džiazo muzikos provincijoje niekam nereikia. Persekiojamas kreditorių, jaunasis menininkas ieško saugaus prieglobsčio Vilniuje.“

Tuo tarpu daugelyje kino projektų dirbančiai Jurgai Stakėnaitei šis filmas daugiau nei dešimt metų išlikęs kaip gyvas jausmas: „Dar skamba saksofonas iš „Rojuje irgi sninga“. Tai tik jausmas. Toks gilus kaip būna sniegas iš praeities.“

Festivalis „Jauni. Alkani“ kviečia dalintis geru kinu, vertingomis patirtimis, atviromis nuomonėmis. Trečiadieniais Vilniaus mokytojų namų kieme nebus triukšmo. Tik kinas ir pokalbiai apie jį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą