Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 01 07

Vilniaus trumpųjų filmų festivalis pristato tradicinę programą mažiesiems žiūrovams

Tėvai nuolat ieško, kuo pradžiuginti savo atžalas – kad ir kiek animacinių filmukų pasaulyje bebūtų sukurta, vaikams jų niekuomet negana. Vienas pirmųjų metų kino įvykių – Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, kasmet pagalvoja ne tik apie tėvų, bet ir apie vaikų pramogas, tad tradiciškai pristato mažiesiems žiūrovams skirtą programą „Animaciniai nuotykiai“. Ją sausio 12–18 d. bus galima išvysti šalies kino teatruose ir namų kino platformose, rašoma pranešime spaudai.
Pelėdžiukas Olis, rež. Anton Setola
Pelėdžiukas Olis, rež. Anton Setola / Organizatorių nuotr.

Valandos trukmės trumpųjų animacinių filmų programoje vaikams istorijas pasakos įvairiausi personažai – nuo susirūpinusio paukštelio, nuotykius mėgstančio pelėdžiuko ir įsimylėjusio šunelio iki bendrauti trokštančio diktofono, apie greitį svajojančio vežimėlio ir pamokų (ne)praleidžiančio monstriuko. Ši programa buvo kruopščiai sudaroma bendradarbiaujant su Pietų Italijoje vykstančiu „La Guarimba“ festivaliu, o filmų geografija driekiasi nuo JAV iki Pietų Korėjos.

Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė–Cegelskienė sako, kad sudarant vaikams skirtą programą, pirmasis kriterijus visuomet yra vizualumas ir dinamika – tai padeda išlaikyti mažųjų žiūrovų dėmesį. Tačiau, pasak jos, ne mažesnis dėmesys yra skiriamas ir edukaciniam filmų aspektui – šiemetinės istorijos vaikams pasakos apie meilę, ilgesį, draugystę, troškimus, jausmus, svajones.

Organizatorių nuotr./Paukštelis ir bitutės, rež. Lena Von Döhren
Organizatorių nuotr./Paukštelis ir bitutės, rež. Lena Von Döhren

„Animaciniai nuotykiai“ mažųjų žiūrovų dėmesį prikaustys net 10–čia istorijų. Programą atidarys trumpasis filmas „Paukštelis ir bitutės“ (rež. Lena Von Döhren), kurio personažai susitiks su gudruole raudonąja lape. Filme „Lapelis“ (rež. Aliona Baranova) maža mergaitė milžinui jūrininkui įteiks jautrią ir nostalgiškus jausmus sukelsiančią dovaną, o pagrindinis „Kirsti liniją“ (rež. Jinuk Choi) veikėjas vežimėlis mėgins įgyvendinti savo svajonę būti tokiu pat greitu, kaip lenktyninis automobilis. Nuotykius mėgsta ir „Pelėdžiuko Olio“ (rež. Anton Setola) draugų kompanija, kurių mažose istorijose kalbama apie svarbius dalykus: atradimus, draugystes, vienatvę, smulkmenų svarbą.

Šioje programoje žiūrovai išvys ir lietuvės režisierės kūrinį – Urtės Oettinger „Pieno bare“ kasdien po pamokų susitinka visiškai skirtingose šeimose augantys draugai meškiukas Mikas su vovere Sonata ir katinu Gabrieliumi. Filme „Padykę degtukai“ (rež. Géza M. Tóth) paskutinis dėžutėję belikęs degtukas iš jos strykteli ir leidžiasi į platų pasaulį, o pagrindinis „Svarbaus įrašo“ (rež. Vojin Vasovic) veikėjas robotukas–diktofonas labai stengiasi susidraugauti su ant palangės nutūpusiu paukšteliu, tačiau jo paleistas įrašas kiek nugąsdina juos abu.

Organizatorių nuotr./Pieno baras, rež. Urtė Oettinger
Organizatorių nuotr./Pieno baras, rež. Urtė Oettinger

Filme „Būk didelis“ (rež. Jeon Da-young, Kim Min-gyung, Han Seo-a) mažytis monstriukas vis vargsta bandydamas įrodyti, kad nepraleidžia pamokų, o „Karštas šuo“ (rež. Flore Burban, Logan Cameron, Nicolas Diaz, Chloé Raimondo, Hugues Valin) įsimyli šunytę ir yra pasiryžęs bet kam, kad tik ją pakerėtų. Vaikams skirtą programą baigs istorija „Ateiviai ūkyje“ (rež. Lee Yong-wook) – vieną dieną ūkininkas savo kieme sulaukia netikėtų svečių…

15–ojo Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio filmus žiūrovai sausio 12–18 d. galės išvysti kino teatruose Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Ukmergėje, Gargžduose, Tauragėje ir „ŽMONĖS Cinema“, „GO3“, „Cgates“, „Skalvijos“ virtualiose namų kino platformose. Informaciją apie filmus ir jų rodymo vietas galima rasti adresu www.filmshorts.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius