2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2016 05 05

Vilnius amerikiečio juostoje apie Adolfą Hitlerį tapo Vatikanu

Amerikiečių režisierius Christopheris Cassellis savo naujausią filmą apie nacių lyderio Adolfo Hitlerio ryšius su tuomečiu popiežiumi Pijumi XII kuria Vilniuje, kuris juostoje pavirto Vatikanu.
Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia
Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia / Wikipedia.org nuotr.

A.Hitleris niekada nesilankė Vilniaus Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje, bet būtent čia buvo galima išvysti, kaip 15-metis būsimas diktatorius gauna Sutvirtinimo sakramentą, tai – scena iš filmo, kuriame barokinė bažnyčia atlieka Linco šventovės vaidmenį. Kitos sostinės vietos virsta Berlynu, Miunchenu, Vatikanu ar Lenkijos miškais.

Atkuriamososios dokumentikos filme „Popiežius prieš Hitlerį“ pasakojama, kaip Antrojo karo laikais popiežius Pijus XII bandė pasipriešinti A. Hitleriui.

„Lietuvoje filmuojamos tik atkuriamosios dokumentikos scenos. Režisierius istorikus, Vatikano specialistus kalbino Amerikoje bei keletui dienų buvo išvykęs į Vatikaną ir kalbino ekspertus tenai“, – teigė UAB „Baltijos filmų paslaugos“ prodiuserė Lineta Mišeikytė. Ji taip pat atskleidė, kad filmui ypač atidžiai rinkti kostiumai, kurių autentiškumas netgi suklaidino praeivius.

Filmo premjera JAV numatyta rugsėjį, tarptautinė – keliomis savaitėmis vėliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“