Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 29d. 21:52 , Atnaujinta: 2020 balandžio 29d. 22:29

Vandens arka Vilniaus oro uoste atidarytas „Kino pavasario“ seansų ciklas „Aerokinas“

Koronavirusui sustabdžius beveik visus skrydžius, Vilniaus oro uostas virto kino mėgėjų susibūrimo vieta – oro uoste perone trečiadienio vakarą atidarytas autokino teatras. „Kino pavasario“ organizuojamą „Aerokiną“ atidarė ugniagesių vandens arka.

Oro uostuose ugniagesių sukuriamos vandens arkos tradiciškai yra skirtos pagerbti naujas pradžias, kaip naujas lėktuvas ar kryptis, arba fantastiškas pabaigas, kaip paskutinis piloto skrydis. Šįkart Vilniaus oro uoste vandens purslais paskelbta „Aerokinas – kelionė prasideda“! Taip buvo atidarytas naujas „Kino pavasario“ patyriminių seansų ciklas „Aerokinas“. Visą gegužę oro uosto perone vyks autokino kelionės – didžiausiame Baltijos šalyse LED lauko ekrane bus rodomi pasaulio kino festivalius apkeliavę filmai iš įvairiausių šalių, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Pirmojo seanso kryptimi pasirinkta Pietų Korėja. Buvo parodyta naujoji kultinio filmo „Parazitas“ nespalvota versija, kurią žiūrovai kviečiami išvysti vieninteliame likusiame seanse balandžio 30 dieną 18 valandą.

VIDEO: Parazitas | KINO PAVASARIS 2020

„Visai nesvarbu, jei jau matėte šį filmą: naujasis koloritas pažada visiškai kitokią patirtį. Beje, atnaujinta versija itin svarbi ir pačiam režisieriui Bong Joon-ho, kuris teigia, kad nuėmus spalvas atsiskleidė kiti filmo aspektai, paaštrėjęs kontrastas ir vaizdo tekstūra dar labiau išryškino filme nagrinėjamas temas, o spalvų neblaškomas žiūrovas dar giliau išgyvena filmo moralines dilemas“, – sako „Kino pavasario“ programos sudarytoja ir „Aerokino“ programos kuratorė Aistė Račaitytė.

„Visada ieškome naujų unikalių erdvių ir patirčių. Oro uostas buvo seniai svajota vieta, bet galimybė atsidaro tik dabar, sustojus aviacijos gyvenimui“, – BNS sakė renginio organizatorius, „Kino pavasario“ vadovas Algirdas Ramaška.

„Oro uostas yra unikali erdvė, kur žmonės atvyksta su nuotykių jausmu, jaučia kelionės jaudulį. Mes irgi žmones kviečiame savotiškai keliauti kitu, šiems laikams saugiu būdu žiūrint filmus“, – teigė jis.

Į pirmąjį seansą stebėti korėjiečių filmo „Parazitas“ oro uosto perone pastatytame penkiaaukščio namo dydžio ekrane susirinko keli šimtai kviestinių svečių. Į seansus nuo ketvirtadienio bilietai parduodami visiems norintiesiems.

Anot A.Ramaškos, siekiant įgyvendinti idėją, reikėjo teisiškai pakeisti oro uosto ribas, gauti leidimus, FM dažnius, kad žiūrovai galėtų garso klausytis savo automobiliuose.

Jo teigimu, šiuo metu svarstoma autokinus įrengti ir kituose Lietuvos oro uostuose.

Sudėtingas procesas vardan svaiginančios patirties

„Kino pavasario“ oro linijų vardu sveikinu jus atvykus į pirmąjį istorijoje autokino teatrą erdvėje, kur kyla ir leidžiasi lėktuvai. Mums buvo labai svarbu užtikrinti žiūrovams šios unikalios patirties kokybę – tiek vaizdo, tiek turinio. Žinoma, ir saugumą. Mūsų įgula visu tuo pasirūpins, o jūs atsipalaiduokite, atsisekite saugos diržus ir mėgaukitės, – susirinkusius atidarymo svečius sveikino projekto iniciatorius ir „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška. – Vasarą, tikimės, „Aerokiną“ surengti ir kitų didžiųjų miestų bei kurortinių miestelių oro uostuose ir aerodromuose.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akimirka iš pirmojo kino seanso Vilniaus oro uoste
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akimirka iš pirmojo kino seanso Vilniaus oro uoste

„Įgyvendinti šį projektą mums buvo malonus iššūkis – reikėjo per pakankamai trumpą laiką riboto patekimo zoną, oro uosto peroną, paversti kino mėgėjams atvira erdve, kurioje galėtų tvarkingai bei saugiai tilpti virš 200 automobilių. Labai dėkojame „Kino pavasario“ komandai už galimybę būti viso proceso dalimi ir tuo pačiu parodyti, kad oro uostai puikiai suderina aviacijos veiklą su įvairaus formato renginiais ir projektais. Tikiu, kad po šių autokino renginių – atsiras dar daugiau ne tik gero kino, bet ir aviacijos mėgėjų“, – teigia Vilniaus oro uosto vadovas Dainius Čiuplys.

Pirmieji skrydžiai – pagal „Oskarų“ trajektoriją

Pasak „Aerokino“ repertuaro kuratorės A.Račaitytės, programa buvo sudaryta žvelgiant retrospektyviai ir bendradarbiaujant su kino platintojais Lietuvoje: atrinkti ryškiausi pastaraisiais metais rodyti ne tik „Kino pavasario“, bet apskritai kino teatrų repertuarų filmai.

„Juos sudėliojome žemynų kryptimis, nes bent jau aš asmeniškai tikiu, kad filmas, ne ką prasčiau nei kelionė į vieną ar kitą šalį, gali supažindinti su svetima kultūra, žmonių mentalitetu ir vietinėmis aktualijomis. Na, o meniniai sprendimai, kurių imasi kūrėjai, žada malonumą ir visą puokštę kitų potyrių“, – kino programą komentuoja A.Račaitytė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akimirka iš pirmojo kino seanso Vilniaus oro uoste
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akimirka iš pirmojo kino seanso Vilniaus oro uoste

Pirmąjį projekto savaitgalį, gegužės 1–3 dienomis, vyks dieniniai šeimų, vakariniai ir vidurnakčio seansai, kuriuose bus rodomi „Oskarais“ apdovanoti ar jiems nominuoti filmai.

Žiūrovai bus kviečiami išvysti animacijos „Oskarų“ nominantus „Moliūgėlio gyvenimas“ (rež. Claude Barras, 2016) ir „Mano mažoji sesutė Mirai“ (rež. Mamoru Hosoda, 2018).

Gegužės 1-ąją įvyks net keturi seansai. Šventinį penktadienį pradės „Oskaru“ apdovanotas garsaus Irano režisieriaus Asghar Farhadi hičkokiškos įtampos kupinas filmas Komivojažierius“. Dieną pratęs net trims „Oskarams“ nominuotas ir Europos kino akademijos geriausiu filmu pripažinta lenkų režisieriaus Pawel Pawlikowski drama „Šaltasis karas“. Vidurnakčio seanse bus galima išvysti pašėlusį neįprastos romantikos ir skandinaviško folkloro mišinį „Riba“ (rež. Ali Abbasi).

Šeštadienį bus galima pamatyti šių ir praėjusių metų „Kino pavasario“ žiūroviškiausias juostas „Kristaus kūnas“ (rež. Jan Komasa) ir „Kafarnaumas“ (rež. Nadine Labaki), o vakariniame seanse – „Auksinę palmės šakelę“ nuskynusią, meistrišką socialinę satyrą iš Švedijos „Kvadratas“ (rež. Ruben Östlund).

Sekmadienio seansuose – taip pat „Auksine palmės šakele“ apdovanoti „Vagiliautojai“, „Oskaru“ už geriausią moters vaidmenį, kurį sukūrė žavioji Isabel Huppert, įvertinta drama „Ji“ (rež. Paul Verhoeven) ir vokiečių hitas „Tonis Erdmanas“ (rež. Maren Ade).

Pasirūpinta saugumu

„Aerokino“ seansų metu bus užtikrintas saugumas žiūrovų sveikatai – viso seanso metu žiūrovai bus prašomi neišlipti iš savo automobilių, bilietais prekiaujama tik internete. Reikalui esant, bus leidžiama atsidaryti automobilių langus, tačiau privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Rūpinantis gamta, žiūrovai bus raginami seansų metu išjungti mašinų žibintus ir variklius.

Bilietai į „Aerokino“ seansus įsigyti galite čia. Automobilių skaičius į kiekvieną seansą yra ribotas.

Lietuvos Vyriausybė keleivinius skrydžius Lietuvoje planuoja atnaujinti gegužės 10 dieną. Kol eismas nebus intensyvus, kinas ir įprastinė oro uosto veikla viena kitai netrukdys.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/