Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 rugpjūčio 8d. 15:21

X.Dolano mūza Anne Dorval filme „Dovanoju širdį“ vėl vaidina mylinčią mamą

Kadras iš filmo „Dovanoju širdį“
Kadras iš filmo „Dovanoju širdį“
Rugpjūčio 11 d. kino teatrų ekranus pasieks jautri prancūzų režisierės Katell Quillévéré drama „Dovanoju širdį“ (Réparer les vivants, 2016).

Poetiškai netekties ir vilties istoriją pasakojančiame filme žiūrovai išvys dar vieną nepamirštamą, ryškiai Xaviero Dolano filmuose žibančios ir neretai jo mūza vadinamos, Anne Dorval pasirodymą. Filme sutinkame ir dar vieną mėgstamą X.Dolano aktorę – nedidelį, bet įsimintiną epizodinį vaidmenį sukūrusią Monia Chokri.

Tikriausiai ne vienam žiūrovui po peržiūros knietės pavadinti trečiąjį K.Quillévéré kūrinį „dolanišku filmu“. „Po premjeros girdėjau kelis komentarus, kad mano filmas turi netiesioginių sąsajų su Xaviero Dolano kūryba. Nežinau, ar tokie palyginimai atsirado tik dėl dviejų tų pačių aktorių, ar dėl kitokių motyvų. Xaviero Dolano filmuose mane labiausiai žavi gilus ryšys su patiriamomis emocijomis. Man pačiai tai irgi yra svarbu“, – svarstė režisierė.

Filmo „Dovanoju širdį“ anonsas

VIDEO: Filmo „Dovanoju širdį“ anonsas:

Anne Dorval į kino mylėtojų akiratį pateko sukūrusi įsimintinus vaidmenis talentingojo kanadiečių režisieriaus Xaviero Dolano filmuose, nagrinėjančiuose komplikuotus paauglio sūnaus ir motinos santykius. Tiek debiutinis filmas „Aš nužudžiau savo mamą“ (J'ai tué ma mère, 2009), tiek Kanų kino festivalyje žiuri apdovanojimą pelniusi „Mamytė“ (Mommy, 2014) atskleidė nepaprastą aktorės talento amplitudę.

Filme „Dovanoju širdį“ regime visai kitokią, švelnią ir jautrią Anne Dorval kuriamo motinos portreto versiją. Klerė (akt. Anne Dorval) sužino, jog silpstanti jos širdis skaičiuoja paskutinius dūžius. Jai tenka palikti namus ir įsikurti netoli ligoninės, viliantis laiku sulaukti širdies donoro. Du suaugę Kler sūnūs bando gyventi su lėtai, bet negailestingai progresuojančia mamos liga. Jų bendravimas kupinas švelnumo, o tvirtas motinos ir vaikų ryšys atskleidžiamas per mažas, subtiliai parinktas detales.

Tuo tarpu ankstų rytą šviesiaplaukis Simonas (akt. Gabin Verdet) išskuba su draugais prie audringo vandenyno. Kvapą gniaužiantis rytinis plaukiojimas banglentėmis baigiasi tragiškai – grįždami namo jaunuoliai patenka į avariją. Ligoninėje atsidūrusio paauglio tėvų laukia negailestinga žinia – Simonui diagnozuojama smegenų mirtis. Sukrečianti situacija leidžia pasirinkti suteikti gyvybės dovaną organų persodinimo laukiantiems pacientams.

„Dovanoju širdį“ žiūrėkite kino teatruose Vilniuje „Pasaka“, „Ozo kino salė“, „Skalvija“, Kaune kino teatre „Romuva“, Palangoje „Naglis“, Marijampolėje „Spindulys“, Panevėžyje „Garsas“ ir internetinėje platformoje epasaka.lt nuo rugpjūčio 11 d.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/