Kontekstas ir siužetas.
CŽV agentas Rodžeris Feris (L. Di Caprio), jo viršininkas Vašingtone Edas Hofmanas (R.Crowe) ir Jordanijos slaptosios tarnybos bosas Hanis (M.Strongas) ieško pagrindinio teroristo Al Salimo, kuris organizuoja teroro aktus Europoje. Amanas, Jordanija, Irakas… Rodžeris yra sumanus ir padorus vyrukas. Jis turi savo strategiją, todėl susitaria bendradarbiauti su Haniu. Deja, Edas sumaišo jam visas kortas. Todėl Rodžeris bejėgiškai stebi, kaip žūsta nekalti žmonės, kuriuos jis mėgino gelbėti. Amerikiečiams tai smulkmena. Mišką kerta – skiedros lekia, o operacija turi tęstis.
Išvados ir įvertinimas
Globaliems laikams – globalus politinis trileris, autentiškos tikrovės fragmentas. Šis darbas, kaip ir filmas „Sirijana”, priklauso hiperfilmų kategorijai, kur vienu metu vyksta daug sudėtingų, lygiagrečių procesų. Čia netgi profesionalams sunku atskirti tiesą nuo melo. Šioje hiperrealybėje, kurią sudaro daugelyje pasaulio šalių besirutuliojantys įvykiai, Tiesos Paieška, Nacionaliniai Interesai, Kerštas, Neapykanta, Melas, Padorumas, Pareiga ir Baimė suformuoja sluoksniuotą pyragą. Tokį pikantišką, kad atsikandus galima užspringti. Arba nusinuodyti. Tokioje dirvoje tarpsta sąmokslo teorijos. Ir niekuo negalima pasitikėti.
Suvaidinęs trileryje „Melo pinklėse”, aktorius L. Di Caprio sukūrė neformalią slaptojo agento trilogiją (pirmieji du filmai: „Kruvinas deimantas” ir „Infiltruoti”). Tai tragiškas XXI amžiaus herojus, globalizacijos auka. Kenčiantis, nes net nuolat rizikuodamas savo gyvybe negali paveikti įvykių ir išgelbėti tų, kurie jam padėjo. Žmogus be tėvynės, veikiantis dvasiniame vakuume. Sąžinę turintiems žmonėms atėjo sunkūs laikai. Nejaugi vienintelė išeitis – būti tokiu ciniku, kaip jo bosas Edas, matantis tik visumą? Pavieniai žmonės jam - priemonės tikslui pasiekti.
Filmas „Melo pinklėse” – apie tai, kaip sunku rasti tiesą. Apie apgaulę, kaip modus operandi ir apie tai, kad jausmai yra tas faktorius X, kuris gali pražudyti. Tačiau gyventi be jausmų – irgi ne išeitis.
Įvertinimas: 3/4
