Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos džiaugsmai ir rūpesčiai Vilniaus knygų mugėje

Knygų mugė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Knygų mugė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip ir kasmet, artėjant didžiausiai knygininkų šventei – Vilniaus knygų mugei – užverda pasirengimo, laukimo ir kitokie darbai darbeliai, leidėjams kartais keliantys galvos skausmą, o savo rezultatu knygų mylėtojams – tikrą džiaugsmą. Tad Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla šiemet savo rūpesčiu skaitytojų džiaugsmui organizuos turiningą renginių programą, pasiūlys ypatingų knygų naujienų ir netikėtų akcijų bei nuolaidų pirkėjams.

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos renginiai ir mugės naujienos

Vilniaus knygų mugėje LRS leidykla, 2010 metų gruodžio mėnesį sulaukusi dvidešimtųjų savo veiklos metų, organizuos septynis visiškai skirtingus, tačiau tikrai įdomius renginius: tai bus naujų knygų sutiktuvės, poezijos skaitymai, diskusijos.

Antrąją mugės dieną (penktadienį) bus pristatomos žymių politikų, Nepriklausomybės akto signatarų Romualdo Ozolo ir Liongino Šepečio knygos: R. Ozolo dienoraščiai „Aušros raudoniai“ ir L. Šepečio atsiminimai „Ar galėjau?“. Abiejų autorių knygose užfiksuoti Lietuvos valstybės 1990–1992 metai, todėl diskusija bus skirta šiam laikotarpiui.

Penktadienį taip pat bus paminėtas Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos dvidešimtmetis. Kadangi LRS leidykla yra leidykla išleidžianti daugiausiai poezijos Lietuvoje, šia proga bus rengiamas poezijos skaitymų vakaras, kuriame dalyvaus ir eilėraščius skaitys Aidas Marčėnas, Rimvydas Stankevičius, Marcelijus Martinaitis, Kornelijus Platelis ir kiti, o saksofonu poetams akompanuos ir improvizuos Petras Vyšniauskas.

Kaip ir kasmet, artėjant didžiausiai knygininkų šventei – Vilniaus knygų mugei – užverda pasirengimo, laukimo ir kitokie darbai darbeliai, leidėjams kartais keliantys galvos skausmą, o savo rezultatu knygų mylėtojams – tikrą džiaugsmą.

Šeštadienį vyks trys renginiai: vaikams bus pristatoma naujausia Jono Liniausko poemėlių knyga „Paukščių abėcėlė“ bei bus pasitinkamos mugės naujienos – prisiminimų knyga apie aktorių Laimoną Noreiką ir dviejų autorių – Mari ir Saros Poisson – romanas „Šabaš“. J. Liniausko poemėles vaikams pristatys, apie paukščius pasakos ir viktoriną ves gerai žinoma teta Beta (Bernadeta Lukošiūtė) ir knygos autorius, o vaikų improvizacijų grupė „Alio“ dainuos ir improvizuos knygos tekstais. Knyga apie aktorių Laimoną Noreiką „Laimono laimė“ išeis specialiai Vilniaus knygų mugei, todėl renginio lankytojai taps ir pirmaisiais, kurie galės šią knygą pavartyti. Kita netikėta mugės naujiena – romanas „Šabaš“ – kvies į renginį pavadinimu „Tarp Žiogaičių ir Londono: seserų Poisson fenomenas“. Lietuvoje kol kas išties neįprasta parašyti grožinį kūrinį (tuo labiau romaną) bendradarbiaujant keliems autoriams, todėl į renginį kviečiami visi tie, kurie nori šį „Šabaš“ fenomeną paliudyti.

Paskutiniąją mugės dieną (sekmadienį) skaitytojų vertinimui ir teismui bus atiduota dar viena naujiena – bus pristatoma žymaus politiko, psichologo dr. Gedimino Navaičio studija „Politikų psichologija“. Remdamasis didele konsultacine praktika ir atvejų tyrimais, autorius knygoje pristato Lietuvos politikų asmenybių savitumą, aptaria jų tarpusavio bendravimą, politikų įvaizdžio kūrimą, todėl šiandien tokia knyga gali praversti ne tik politikos ar psichologijos sričių specialistams...

Renginys, užbaigsiantis Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos renginių sąrašą, bus skirtas naujausiam Renatos Šerelytės romanui. 2010 m. tarptautine premija apdovanota rašytoja, savo knygos pristatyme atskleis ir aktorės talentą – kartu su aktorėmis Viktorija ir Gabriele Kuodytėmis, Diana Gancevskaite surengs teatralizuotą romano „Vėjo raitelis“ pristatymą.

Kaip jau tapo įprasta, po renginių Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos stende su skaitytojais bendraus ir autografus dalins knygų autoriai. Smulkesnė informacija apie renginius jau skelbiama litexpo.lt ir rsleidykla.lt interneto svetainėse.

Džiaugsmai nuolaidų ir akcijų medžiotojams

Visos mugės metu Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla lepins ne tik gausia kultūrine, bet ir „praktiška“ programa. Leidyklos dvidešimtmečio proga poezijos knygoms bus taikoma 20 proc. nuolaida nuo leidyklos kainos, o laimės valandos su specialiais pasiūlymais ne kartą užklups mugės lankytojus visiškai netikėtai. Drąsiai galima teigti, kad nuolaidos įvairiausioms knygoms sieks iki 70 proc., todėl verta apsilankyti visiems: tiek žinantiems, ko nori, tiek besižvalgantiems. Ir tai net ne visi džiaugsmai nuolaidų medžiotojams – likusieji lai lieka staigmena.

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos renginių „koordinatės“

Vasario 18 d. (penktadienį)

14 val. 5.3 konf. salėje:
1990–1992 metai Romualdo Ozolo ir Liongino Šepečio akimis

15 val. LRSL stende 5.C14:
su skaitytojais bendraus ir autografus dalins Romualdas Ozolas ir Lionginas Šepetys.

20 val. 5.2 konf. salėje:
Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklai – 20 metų. Poezijos vakaras

Vasario 19 d. (šeštadienį)

12 val. 4 salėje, vaikų scena:
Paukščių abėcėlė

18 val. 5.3 konf. salėje:
Prisimenant aktorių Laimoną Noreiką

20 val. Rašytojų kampe:
Tarp Londono ir Žiogaičių: seserų Poisson fenomenas

Vasario 20 d. (sekmadienį)

13 val. 5.2 konf. salėje:
Politikų psichologija

14 val. LRSL stende 5.C14:
su skaitytojais bendraus ir autografus dalins dr. Gediminas Navaitis.

15 val. 5.3 konf. salėje:
Ieškom romano autorės (Renata Šerelytė „Vėjo raitelis“)

16 val. LRSL stende 5.C14:
su skaitytojais bendraus ir autografus dalins Renata Šerelytė ir Rimvydas Stankevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą