TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Portale – visos Vilniaus knygų mugės naujienos

Knygos mylėtojų gausiai lankoma Vilniaus knygų mugė šiais metais pakvies vasario 18-21 dienomis.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Knygų mėgėjų gausiai lankoma Vilniaus knygų mugė šiais metais pakvies vasario 18–21 dienomis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 18 dieną sostinėje, Lietuvos parodų centre „Litexpo“, prasidės didžiausia Baltijos šalyse knygų ir skaitymo šventė – „Vilniaus knygų mugė 2010“. Likus lygiai mėnesiui iki itin laukiamo renginio pradžios, naujienų portale 15min.lt startuoja speciali rubrika, skirta šiai mugei. Būtent čia 15min.lt lankytojai ras visas karščiausias artėjančios Vilniaus knygų mugės naujienas.

Jau 11-ą kartą rengiama tarptautinė Vilniaus knygų mugė, kaip ir ankstesniais metais, kvies į daugybę renginių: naujų knygų pristatymus, susitikimus su rašytojais, diskusijas, kūrybines dirbtuves, parodas. Mugėje su skaitytojais bendraus karštai jų mylimi rašytojai, netrūks ir svečių iš užsienio. Apie visus laukiančius susitikimus ir staigmenas skaitykite 15min.lt, specialioje Vilniaus knygų mugei skirtoje rubrikoje.

Vilniaus knygų mugė „Litexpo“ šurmuliuos vasario 18–21 dienomis. Kaip ir kiekvienais metais, visos keturios mugės dienos turi teminius pavadinimus: vasario 18-oji, ketvirtadienis, skelbiamas Bibliotekininkų diena, vėliau lankytojus pakvies Ilgasis penktadienis. Šeštadienis, vasario 19-oji, bus ypač gausus susitikimų, tad neatsitiktinai pavadintas Nekasdienių pasimatymų diena. Mugė baigsis sekmadienį, vasario 21 dieną, pavadintą Šeimos diena.

Kaip ir kasmet, mugė ir jos kultūrinė programa skiriama vienai temai. Šiais metais mugė kvies pasvarstyti tema „Kas mes esam, kuo mes būsim“.

Svarstymai apie tapatybę

Kaip ir kasmet, mugė ir jos kultūrinė programa skiriama vienai temai. Šiais metais mugė kvies pasvarstyti tema „Kas mes esam, kuo mes būsim“. Kadaise laikyta nekintama, šiandieniame pasaulyje tapatybė vis dažniau suvokiama kaip dinamiška ir nuolat įgaunanti naujų bruožų. Knygoms tenka svarbus vaidmuo formuojant tapatybes, knygose atspindimos tapatybės bei išsaugoma informacija apie jas. Iškeldama šią temą savo kultūrinėje programoje, mugė pakvies diskutuoti tapatybės klausimu, susitelkusiu apie dvi ašis: socialinės tapatybės ašį (istorinės, kultūrinės, tautinės, religinės tapatybės klausimus, pvz., Lietuva Europos Sąjungoje, tautinės mažumos Lietuvoje, lietuviai emigracijoje, sovietmečio įtaka tapatybės suvokimui ir t. t.) ir asmeninės tapatybės ašį (vaiko, paauglio, suaugusiojo tapatumą, su amžiumi susijusius kultūrinius ir edukacinius poreikius, taip pat lytiškumo sampratą šiuolaikinėje visuomenėje).

Ir tradiciniai, ir nauji renginiai

Vilniaus knygų mugėje lankytojai galės džiaugtis ir jau tradiciniais tapusiais renginiais, ir įdomiomis naujienomis. Viena iš tradicinių mugės akcijų – kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“. Tai unikalus renginys, gimęs Vilniaus knygų mugėje ir veikiantis tik joje. Studijos sumanytoja – grafikė, knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su savo komanda kviečia mugės lankytojus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymuose, susitikimuose su lietuvių literatūros vaikams kūrėjais, knygų iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio.

Viena iš nemažo skaičiaus šiųmetės mugės naujienų – projektas „Knygrišystė gyvai“, kurį pristato Vilniaus knygrišių gildija.

Diskusijų klubas suteikia mugei daugiau intelektualinio turinio. Šio klubo renginiai nesusieti su kuria nors konkrečia leidykla ar nauju leidiniu, jame diskutuoja garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno bei mokslo žmonės. Vilniaus knygų mugės metu kasmet pristatomos garsių Lietuvoje ir užsienyje dailininkų, knygų iliustratorių, fotografų parodos, vaizdo ir garso instaliacijos, dauguma jų Lietuvoje rengiamos pirmą kartą. Šiais metais mugėje vaikai vėl turės savo vietą, kur galės nevaržomai žaisti ir skaityti, – tam bus skirta Vaikų salė.

Viena iš nemažo skaičiaus šiųmetės mugės naujienų – projektas „Knygrišystė gyvai“, kurį pristato Vilniaus knygrišių gildija. Žadama, jog  per 4 mugės dienas rankomis bus įrišta knyga, o mugės lankytojai galės patys prisiliesti prie knygrišystės procesų: siūti knygą, pinti kapitalą, formuoti bloko nugarėlę, akluoju ir auksuotais būdais ant ruošinių įspausti ornamentus. Bus demonstruojami  senoviniai knygrišystės įrankiai: siuvimo staklės, įvairūs mediniai spaustuvai, puošybos įrankiai.

Išsami ir patikslinta mugės kultūrinė programa bus paskelbta sausio pabaigoje, o kol kas sekite mugės naujienas 15min.lt!

Jau dabar skelbiamos ir mugės bilietų kainos: 10 Lt – vienkartinis bilietas, 25 Lt – bilietas visoms mugės dienoms, 7 Lt bilietas atsieis studentams, moksleiviams, pensininkams ir Knygų klubo nariams).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau