TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus knygų mugė pradeda Czesławo Miłoszo metų renginius

Knygų mugės akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Knygų mugės akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 17–20 d. Lietuvos parodų centre „Litexpo“ jau 12–ąjį kartą vyksianti tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet ypatingą dėmesį skirs Czesławo Miłoszo asmenybei bei kūrybai ir lankytojus pradžiugins ryškia mugės naujove – Knygos kino sale. Vis dėlto svarbiausias mugės akcentas – naujos ir pačios naujausios, specialiai mugei išleistos knygos.

Šiemet Vilniaus knygų mugėje su savo naujienomis supažindins 220 leidyklų, knygų prekybininkų, mokslo institucijų ir įvairių organizacijų iš 9 šalių.

Minint iš Lietuvos kilusio Nobelio premijos laureato Czesławo Miłoszo (1911–2011) 100–ąsias gimimo metines, Vilniaus knygų mugėje rengiamos dvi Diskusijų klubo diskusijos. Apie Miłoszo asmenybę ir įtaką lenkų bei lietuvių kultūroms kalbėsis, prisiminimais dalinsis Tomas Venclova, Alexandr‘as Fiut‘as, Viktorija Daujotytė, Jerzy Illg‘as, Agnieszka Kosińska, Mindaugas Kvietkauskas. Alfredo Bumblausko ir Tomo Venclovos dialoguose bus klausiama, kiek LDK tradicija aktuali šiandienos Lietuvos kultūrai, ką šiandien Lietuvai reiškia Tėvynės ieškojęs Miłoszas? Vyks ir nemažai kitų Miłoszui skirtų renginių, tarp jų – Dalios Michelevičiūtės režisuotas spektaklis pagal jo kūrybą  „Kalbos galia“, naujų jo knygų vertimų pristatymai, fotografijų paroda, speciali Czesławo Miłoszo literatūrinė svetainė–kūrybinės dirbtuvės, 3 dokumentiniai filmai apie šią iškilią asmenybę.

Be Czesławo Miłoszo jubiliejiniams metams skirtų renginių ištikimų knygų mugės bičiulių ir naujų lankytojų laukia intensyvi bei labai įvairiapusiška kultūrinių renginių programa. Skaitytojai galės susitikti su  būriu užsienio svečių: Stephen‘u Clark‘u (Prancūzija), Kevin‘u Brooks‘u, Mike‘u Gayle‘u (Didžioji Britanija), Sofi Oksanen (Suomija), Catalinu Dorianu Florescu (Šveicarija), Ivan‘u Korsak‘u (Ukraina), Yuri Slezkine'u (JAV) ir kitais. Naujas knygas pristatys ir mūsų šalies autoriai: Alfonsas Andriuškevičius, Marcelijus Martinaitis, Sigitas Parulskis, Julius Keleras, Ilzė Butkutė, Marius Burokas, Kęstutis Grigaliūnas, Domantas Razauskas, Marius Jonutis, Kęstutis Nastopka, Viktorija Daujotytė–Pakerienė, Algimantas Čekuolis, Artūras Tereškinas ir kiti. Su naujomis knygomis į mugę grįžta ir užsienyje kuriantys lietuviai: Tomas Venclova, Algis Mickūnas, Vytautas Landsbergis, Laimonas Briedis, Kristina Sabaliauskaitė, Andrius Užkalnis.

Lankytojų lauks ir šių metų mugės naujovė – Knygos kino salė. Čia bus galima pamatyti 6 dokumentinius filmus apie įžymius kūrėjus ir 8 meninius filmus, dauguma jų – garsių romanų ekranizacijos.  

Lankytojus diskutuoti kvies Diskusijų klubas, o visas mugės dienas knygos kūrimo ir tausojimo paslapčių bus galima sužinoti dailininkės Sigutės Chlebinskaitės rengiamoje kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“, kuri šiemet švenčia 10–ies metų sukaktį..

Mugės dienos vėl turi tradicinius pavadinimus, tačiau skaitytojų lauks ne tik įprastas Ilgasis penktadienis. Nekasdienių pasimatymų šeštadienis šiemet taip pat pailgėjo – mugė dirbs iki 21 val. Ketvirtadienis skelbiamas Bičiulių, o sekmadienis Šeimos diena.

Bilietų kainos išlieka tos pačios –10 Lt. Tie, kurie nenori stovėti eilėse prie bilietų, gali juos įsigyti iš anksto „Bilietų pasaulio“ kasose.

Knygų bičiulių šiemet laukia ir dar viena džiugi naujiena – nemokamas mugės autobusas, kuris lankytojus į mugę veš penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį nuo Katedros aikštės. Tikslus autobuso tvarkaraštis ir mugės renginių programa – www.litexpo.lt 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018