Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 18d. 15:40

Vilniaus knygų mugėje laukiamos literatūros pasaulio žvaigždės

Knyga „Sofijos pasaulis“ ir jos autorių Josteinas Gaarderis.
Leidėjų nuotr. / Knyga „Sofijos pasaulis“ ir jos autorių Josteinas Gaarderis.

Vilniaus knygų mugė kiekvienais metais skaitytojams dovanoja galimybę susitikti ne tik su mylimais lietuvių rašytojais, bet ir visame pasaulyje pripažintais kūrėjais, kurių knygos verčiamos į dešimtis kalbų ir skaičiuoja šimtatūkstantinius tiražus.

Šiais metais mugėje vėl laukiama ne vieno literatūros grando, juos pakvietė skirtingos jų kūrinius lietuvių kalba pristatančios leidyklos.

Leidykla „Tyto alba“ į mugę pakvietė bestseleriu tapusio romano apie filosofijos istoriją „Sofijos pasaulis“ autorių Josteiną Gaarderį. Ši visame pasaulyje pripažinto norvegų autoriaus knyga sulaukė didelio skaitytojų dėmesio ir Lietuvoje, todėl šiųmetėje Knygų mugėje bus puiki proga gyvai išvysti ir pabendrauti su šiuo rašytoju.

Leidykla „Alma littera“ Vilniaus knygų mugės lankytojus kvies į susitikimą su rašytoju Melvinu Burgessu, kartą jau viešėjusiu šioje skaitymo šventėje. Šis autorius labiausiai išgarsėjo savo romanu “Heroinas”. Kiti jo kūriniai, kuriuos pamėgo jaunimas – „Ledi kalės gyvenimas“, „Darant tai“.

„Baltų lankų“ viešnia Vilniaus knygų mugėje taps rašytoja Karin Alvtegen, parašiusi romanus „Gėda“, „Išdavystė, „Kaltė“. Leidykla „Versus Aureus“ Vilniuje pakvietė apsilankyti romanų „Šokoladas“,  „Penki ketvirčiai apelsino“, „Ledinukų bateliai“ kūrėją Joanne Harris.

Skaitymo šventėje svečiuosis ir žymus britų istorikas, knygos „Stalino jaunystė“ autorius Simon Sebag Montefiore. Į susitikimą su šiuo intelektualu ypač kviečiami visi besidomintieji istorija.

Leidyklos „Vaga“ kvietimu Vilniuje viešės knygos  „Svarbiausias klausimas“ autorius Peep Vain, o leidykla  „Briedis" mugės lankytojus kviečia į susitikimą su rusų istoriku Marku Soloninu, knygos  „Birželio 22-oji: katastrofos anatomija“ autoriumi.

Lenkijos instituto kvietimu į Vilnių atvyks žymus šiuolaikinis lenkų rašytojas, romano „Lialė“ autorius Jacekas Dehnelis. Ir tai dar ne visi mugės svečiai, susitiksiantys su lietuvių skaitytojais Vilniaus knygų mugėje! 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata