Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10-oji Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija – rašytojai Linai Žutautei ir Rašytojų klubui

Lina Žutautė
LNK nuotr. / Lina Žutautė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šių metų Vaikų literatūros premija, kuri bus įteikta balandžio 2 d. Panevėžio J.Miltinio dramos teatre vyksiančioje Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje, apdovanoti Lina Žutautė ir viešoji įstaiga Rašytojų klubas.

Rašytojai Linai Žutautei premija skirta už kūrybą vaikams, o viešajai įstaigai Rašytojų klubas – už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą.

Linos Žutautės  knygos, skirtos ikimokyklinio amžiaus vaikams, „Kakė Makė ir didelė Tamsa“, „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“, „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“ atveria labai artimą jo patirčiai pasaulį. Tas  pasaulis vaikui palankus: Kakė Makė mylima tėvų ir močiutės, smalsi, gyva, iš noro veikti savarankiškai, nepriklausomai nuo suaugusiųjų ar tiesiog dėl lakios vaizduotės ji patenka į keblias situacijas, kurios žavi žaismingumu ir jumoru.  Vaizduojamas pasaulis pilnas energijos, žmonės geri, kliūtys įveikiamos.

Knygos apie katiną Ferdinandą ir šunį Pūkelį „Ferdinandas ir Pū“, „Ferdinandas ir Pū. Žygis į Australiją“ skirtos pradinukams. Jose atsiskleidžia draugystės, meilės šeimai, iškylančių sunkumų, išbandymų, pažinimo ir prasmės paieškos.

Kakė Makė ir pabėgusios ausys“ atveria labai artimą jo patirčiai pasaulį. Tas  pasaulis vaikui palankus: Kakė Makė mylima tėvų ir močiutės, smalsi, gyva, iš noro veikti savarankiškai, nepriklausomai nuo suaugusiųjų ar tiesiog dėl lakios vaizduotės ji patenka į keblias situacijas, kurios žavi žaismingumu ir jumoru.

Rašytojos knygų herojai spalvingi, nuoširdūs, knygų kalba glausta, aiški, taikli, sąmojinga. Puikios pačios autorės pieštos knygų iliustracijos, parodančios pasaulį vaiko akimis: paslaptingos erdvės, gyvi daiktai tiesiogiai iliustruoja čia pat vystomą pasakojimą.

Viešoji įstaiga Rašytojų klubas intensyviai ir kryptingai vykdo kultūrinę, literatūrinę ir edukacinę veiklą. Rašytojų klubas kasmet surengia per 300  kultūros, literatūros renginių, didžiulį dėmesį skirdamas vaikų literatūros ir jos kūrėjų sklaidai.

Su tokiais projektais, kaip  „Rašytojas ir mokykla“, „Kartų balso beieškant“, „Mano geriausia knyga“, “Rašytojas ir jo laikas“ mokyklas, bibliotekas, vaikų globos namus, aplanko rašytojai, aktoriai, muzikai, knygų iliustratoriai. Klubas organizuoja tarptautinį poezijos pavasarį, o vaikų rašytojai aplanko net ir sekmadienines lietuvių mokyklėles Rusijoje, Lenkijoje, Airijoje, Vokietijoje.

Ypač socialiai prasmingas Rašytojų klubo projektas „Atverstos knygos puslapiai“, skirtas vaikų globos namų auklėtiniams. Profesionalūs menininkai, atvykę į globos namus, ne tik rengia knygų skaitymus ir aptarimus, literatūrines muzikines popietes, dailės dirbtuves, bet ir suteikia socialiai atskirtiems vaikams gyvenimo džiaugsmo, atveria kitokio gyvenimo galimybę.    

Laureatus išrinko švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta atrankos komisija.

Šios premijos tikslai – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas. Taip pat įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškąsias ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Premija teikiama kasmet balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą