Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 22d. 15:26

11 įdomybių apie naujausią Tomo Dirgėlos knygą

Tomo Dirgėlos knyga „Mano tėtis rašo knygą“
Knygos viršelis / Tomo Dirgėlos knyga „Mano tėtis rašo knygą“

„Mano vardas Ąžuolas, o mano tėtis yra rašytojas. Jis rašo knygas vaikams savo darbo kambaryje. Bet kodėl jo kambarys vadinamas darbo, jeigu tėtis ten nieko nedirba?“, – taip prasideda naujausia vieno mylimiausių vaikų rašytojų Tomo Dirgėlos knyga, su kuria jis debiutuoja ir kaip paveikslėlių knygų autorius. Istorijos iliustracijas kūrė apdovanojimais įvertinta knygų dailininkė ir dizainerė Inga Dagilė, kurios iliustruotomis knygomis džiaugiasi Lietuvos bei užsienio mažieji skaitytojai.

O štai čia 11 faktų apie naujausią autoriaus knygą „Mano tėtis rašo knygą“.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Tomas Dirgėla
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Tomas Dirgėla
 1. Tai pirmoji vaikų mylimo rašytojo T. Dirgėlos paveikslėlių knyga.

 2. Parašyti šią knygą autorių įkvėpė sūnus Jaunius Ąžuolas, kuris T.Dirgėlai rašant knygas kartais užsuka į darbo kambarį ir kviečia eiti pažaisti.

 3. Knygoje tėčio rašytojo, sūnaus Ąžuolo, jo sesės Liepos ir mamos prototipai – tai pats T.Dirgėla, jo vaikai Jaunius Ąžuolas ir Tautė Liepa bei žmona Skaistė.

 4. Autoriaus sūnus taip pat buvo ir pirmasis šios knygos vertintojas, kai T.Dirgėla pirmuosius bandymus skaitydavo prieš miegą ir stebėdavo jo reakcijas.

 5. T.Dirgėlos nuomone, kuo dažniau tėvai žais su savo vaikais, tuo didesnį tarpusavio ryšį jie sukurs, o tėvai vėliau iššūkius suaugusiųjų pasaulyje įveiks visai su kitu požiūriu.

 6. Tai jau šeštoji dailininkės ir dizainerės Ingos Dagilės iliustruota knyga mažiesiems.

 7. Knygos herojui tėčiui I.Dagilė specialiai numezgė megztinį, kurį atspaudus su dažais, gautas atspaudas persikėlė į knygą.

 8. Iliustracijose panaudoti penki skirtingų languotų sąsiuvinių lapai, kurių vienas atkeliavo net iš Vokietijos, ir jam jau daugiau nei 60 metų.

 9. Dailininkė į knygą įdėjo ir sūnaus Jurgio sukurtą piešinį.

 10. Vienoje iš iliustracijų žaislai šaukiasi pagalbos net 28-iomis pasaulio kalbomis!

 11. Glamžyto popieriaus faktūra išgauta padarius atspaudą nuo suglamžyto gabalėlio gelsvo, čežančio popieriaus, tarybiniais laikais naudoto vaistinėse vaistams įsukti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
01:04
01:42

Esports namai

URBAN˙/