Dabar populiaru
Publikuota: 2015 spalio 17d. 13:47

11 knygų, kurios nenusibosta, nors jas skaitėte kelis kartus

Gabrielis Garcia Marquezas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gabrielis Garcia Marquezas

Yra knygų, kurių antrą kartą į rankas nenorėtumėte paimti. Yra ir tokių, kurias būtina skaityti antrą kartą, kad geriau suprastumėte ir atrastumėte tai, ką pirmą kartą netyčia praleidote pro akis. Tačiau yra ir tokių knygų, kurios niekada nenusibosta.

Šį kartą ir kalbame apie tokias knygas, kurias galima skaityti kelis kartus, bet kas kartą atrodys, jog jas rankose laikote pirmą kartą savo gyvenime. Ir visai nesvarbu, kad galbūt vieną iš tokių knygų jau skaitote trečią kartą.

Siūlome susipažinti su tokiomis, dėmesio vertomis knygomis, kurių sąrašą sudarė bustle.com.

„Šimtas metų vienatvės“

Tai 1967 metais išleistas Kolumbijos rašytojo ir Nobelio literatūros premijos laureato Garbrelio Garcia Marquezo romanas. Knyga tapo viena perkamiausių Pietų Amerikoje, ji išversta į daugiau nei 37 pasaulio kalbas.

Ši magiškojo realizmo klasika lietuvių kalba pirmą kartą išleista 1972 metais.

„Dragonriders of Pern Series“

Airių kilmės rašytoja Anne McCffrey geriausiai žinoma dėl savo fantastinės romanų serijos „Dragonriders of Pern Series“. Už šią knygų seriją, kurioje kalbama apie industrinę visuomenę su drakonais priešakyje, autorė gavo „Hugo“ ir „Nebula“ apdovanojimus. Ji tapo pirmąja moterimi gavusi abu šiuos įvertinimus.

Knygų serija pradėta leisti dar 1967 metais, o šiuo metu ją sudaro daugiau nei 20 knygų.

„Ana Karenina“

Jei neskaitėte šio Levo Tolstojaus romano, tai tikrai bent jau girdėjote apie jį. Vieni kritikai anksčiau sakė, kad tai lengvabūdiškas romanas apie aukštuomenės gyvenimą, tačau pats Fiodoras Dostojevskis sakė, kad šis kūrinys tiesiog tobulas.

wikimedia.org nuotr./Levas Tolstojus
wikimedia.org nuotr./Levas Tolstojus

Romanas išleistas 1877 metais. Prieš tai dalimis jis spausdintas Rusijoje leistame periodiniame leidinyje.

„Song of Solomon“

Tai viena garsiausių JAV rašytojos ir Nobelio literatūros premijos laureatės Toni Morrison knygų. Kaip teigia bustle.com, skaityti šią knygą yra tas pats, kaip nenustojant klausytis puikios muzikos – nesinori, kad ji baigtųsi.

Wikimedia.org nuotr./Toni Morrison
Wikimedia.org nuotr./Toni Morrison

„Nematomas žmogus“

Ši knyga niekada nepasens – su laiku ji tampa vis geresnė. Tai 1952 metais Ralpho Ellisono išleistas romanas „Nematomas žmogus“.

Wikimedia.org nuotr./Ralphas Ellisonas
Wikimedia.org nuotr./Ralphas Ellisonas

Knygoje pasakojama apie XX amžiaus pradžią ir problemas, su kuriomis susidūrė afroamerikiečiai: nacionalizmas, rasinė politika, individualumo ir asmens tapatybės paieškos.

„Amerikos dievai“

Mokslinės ir maginės fantastikos autoriaus Neilo Gaimano romanas „Amerikos dievai“ laimėjo net tris prestižines literatūrines premijas – „Hugo“, „Nebula“ ir „Locus“.

Wikimedia.org nuotr./Neilas Gaimanas
Wikimedia.org nuotr./Neilas Gaimanas

Kaip sako Stephenas Kingas, Jeigu Jackas Kerouacas būtų apsiėmęs parašyti „Žiedų valdovą“, ta knyga neabejotinai butų labai panaši į N. Gaimano „Amerikos dievus“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas