Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 28d. 11:05

Kai dangus griūva, arba Žvilgsnis į sąmokslo teorijų pasaulį

Berlyne rugpjūčio 29 d. į protestą rinkosi nepritariantieji Vokietijoje kovoje su COVID-19 taikomoms priemonėms
„Scanpix“ nuotr. / Berlyne rugpjūčio 29 d. į protestą rinkosi nepritariantieji Vokietijoje kovoje su COVID-19 taikomoms priemonėms

Įprastą gyvenimą sujaukęs koronavirusas į dienos šviesą išviliojo iki tol užkaboriuose tūnojusius sąmokslo teorijų gerbėjus. Pasižvalgius po socialinius tinklus apima baimė, kad sąmokslo teorijos mus išguldys greičiau nei koronavirusas. Tačiau ar kada nors buvo kitaip? Ar tai vien šių dienų problema? Atsakyti į šiuos klausimus bei į situaciją pažvelgti vadovaujantis ne emocijomis, o racionaliu protu gali padėti kokybiška literatūra. Keliomis knygų rekomendacijomis nusprendžiau pasidalyti su 15min skaitytojais.

Sąmokslo teorijos paprastai ir įdomiai paaiškina dalykus, kurių žmogus nesupranta. Tai kaip greitas maistas — pigu, greitai numalšina alkį ir dar velniškai skanu! Kam gaišti laiką universiteto suole ar skaitant nuobodžius mokslinius straipsnius, kai atsakymus į visus klausimus gali rasti feisbuko komentaruose?

Sąmokslo teorijų pasaulis man primena animacinius filmus. Tai iki vaikiško supratimo supaprastinta realybė, kurioje visatą bando užvaldyti blogis — driežažmogiai, žydai, masonai, gatesai, rothschildai, įrašykite savo variantą. Tai pasaulis, kuriame ant galvos užkritęs pianinas nieko nenustebintų. Tiems, kurie norėtų daugiau sužinoti apie konkrečias sąmokslo teorijas rekomenduoju atsiversti Briano Dunningo knygą anglų kalba „Conspiracies Declassified: The Skeptoid Guide to the Truth Behind the Theories“. Autorius neišsiplėsdamas supažindina su pagrindinėmis sąmokslo teorijomis, kurias sugrupuoja skyriais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/