Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 11d. 15:28

15min konkursas: laimėkite Ascanio Celestini knygą „Karo kvailio istorijos“

Ascanio Celestini „Karo kvailio istorijos“
Leidėjų nuotr. / Ascanio Celestini „Karo kvailio istorijos“

15min ir leidykla „Aukso žuvys“, pradėjusi leisti naują knygų seriją „Keliautojai laiku“, skelbia konkursą – laimėkite Ascanio Celestini knygą „Karo kvailio istorijos“ (į lietuvių kalbą vertė Toma Gudelytė).

Tai pasakojimas apie vieną Romos miesto išlaisvinimo dieną baigiantis karui. Istorija, kurią tėvas pasakodavo sūnui, šios knygos autoriui, kone trisdešimt metų. Kūrinys, persmelktas tiek prisiminimų, tiek vaizduotės, vienodai komiškas ir tragiškas, poetiškas ir filosofiškas. Tai siurrealistiško šėlsmo kupinas teatras, kuriame visi vaidmenys susijaukę: gyvieji apsimeta numirėliais, o mirę – gyvaisiais, vagys yra panašūs į šventuosius, o apaštalauti gali netgi musės.

Ascanio Celestini (g. 1972 m.) – italų rašytojas, dramaturgas, kino režisierius ir aktorius, vienas žymiausių Italijos pasakojamojo teatro kūrėjų. Baigė filologijos studijas, vėliau pasuko į antropologiją ir teatrą. Daugiausia įvertinimų susilaukė Celestini spektaklis „Karo kvailio istorijos“, vėliau šis sceninis kūrinys virto knyga.

Toma Gudelytė (g. 1983 m.) – vertėja, žurnalistė, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė. Vilniaus universitete baigė lietuvių ir italų filologiją. Stažavosi Pavijos (Italija) universitete. 2013 m. įgijo komparatyvistikos daktaro laipsnį. 2015 m. apdovanota Dominyko Urbo premija už geriausią vertimo debiutą (I. Argamante „Jerichas 1941 metais“). Išverstas Lutherio Blisseto romanas „Q“ pateko į Lietuvos vertingiausių verstinių kūrinių 2016 m. sąrašą.

Jūs galite laimėti šią knygą. Tam jums reikia atsakyti į klausimą: apie kokį karą pasakojama kūrinyje?

Atsakymus rašykite „15min knygos“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas