Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 14d. 15:05

15min konkursas: laimėkite Nijolės Kliukaitės-Kepenienės knygą „Rupaus malimo“

Knyga „Rupaus malimo“
Knygos viršelis / Knyga „Rupaus malimo“

15min ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia konkursą – laimėkite Nijolės Kliukaitės-Kepenienės knygą „Rupaus malimo“.

Šiame romane per vienos šeimos likimą vaizduojama sudėtinga Rytprūsių istorija. Dramatiški krašto įvykiai atsispindi veikėjų savimonėje. Istorinės aplinkybės pinamos su egzistencinėmis įtampomis.

Per I-ąjį pasaulinį karą Jurgio Preikšo tėvų sodyba buvo sugriauta. Jis troško ūkininkauti, net du kartus vyko į Ameriką. Užsidirbęs pinigų grįžo ir nusipirko ūkį. Mirus pirmai žmonai Ėvei, vedė Anę, ji pagimdė dešimt vaikų.

II-ojo pasaulinio karo pradžioje į Jurgio namus atvykusi pareigūnė, vadovaudamasi fiurerio nurodymais, išvežė „invalidą“ – sūnų Erikutį su luoša rankele. Artėjant frontui šeima buvo priversta palikti namus, vėliau – bėgti aplinkui sproginėjant minoms. Sūnus Hansas, pasišaipęs iš ruso matininko, merginusio jo mylimą Trautę, atsidūrė Sibire. Vėliau ten buvo ištremta ir visa šeima. Išgyveno anaiptol ne visi.

Nijolė Kliukaitė-Kepenienė – rašytoja, vertėja, pedagogė. Yra išleidusi per trisdešimt knygų, daugiausia pasakų vaikams, taip pat romanus „Mirties vandenynas“, „Maršalitas“, „Vienatvė dviese“, biografinius romanus „Šatrijos Ragana“ ir „Bitė“, kelis eilėraščių rinkinius. Kūryba įvertinta I.Simonaitytės, G.Petkevičaitės-Bitės literatūros premijomis.

Jūs galite laimėti šią knygą. Tam jums reikia atsakyti į klausimą: parašykite, kokią knygą skaitote šiuo metu.

Atsakymus rašykite „15min knygos“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Komentarai
Temos: 2 Knygos Literatūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas