Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 19d. 18:13

15min konkursas: laimėkite Zitos Mažeikaitės eilėraščių rinkinį „Esanti“

Knyga „Esanti“
Knygos viršelis / Knyga „Esanti“

15min ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia konkursą – laimėkite Zitos Mažeikaitės eilėraščių rinkinį „Esanti“.

Zita Mažeikaitė (Gražina Sajienė) – poetė ir vertėja. Naujausia, ketvirta originalių eilėraščių knyga „Esanti“ savaip tęsia didelio įvertinimo sulaukusią poezijos knygą „Tenoriu būti“ (2009), apdovanotą Poezijos pavasario ir Salomėjos Nėries literatūros premijomis. Lyriniam „aš“ nebūdingas egocentrizmas. Įsiklausymas į aplinkinių likimus, sutapimas su gamtos ritmais padeda sukurti santūrų, keliasluoksnį, būties šviesa paženklintą eilėraštį.

Tarp daugybės vertimų vyrauja švedų poetų ir prozininkų – T.Tranströmerio, I.Bergmano, T.Lindgreno, P.O.Enquisto, P.A.Lundkvisto, W.Aspenströmo, P.Lagerkvisto, G.Ekelöfo ir kt. kūriniai. 2010 m. Z.Mažeikaitė pelnė Karališkosios Švedijos mokslų akademijos premiją už švedų literatūros vertimus. Lietuvių skaitytojams vertėja yra padovanojusi ir H.Hessės „Stepių vilką“, Konfucijaus „Apmąstymus ir pašnekesius“.

Poetė yra išleidusi eilėraščių rinkinius „Virpanti erdvė“ (1979), „Šviečia debesys“ (1986), „Tenoriu būti“ (2009). „Esanti“ – ketvirtoji autorės eilėraščių knyga (2019).

Jūs galite laimėti šią knygą. Tam jums reikia atsakyti į klausimą: Zita Mažeikaitė yra išleidusi ne vieną eilėraščių rinkinį. Parašykite bent vieno jų pavadinimą.

Atsakymus rašykite „15min knygos“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali