TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

15min.lt konkursas: laimėkite knygą, už kurios skaitymą Sovietų Sąjungoje grėsė kalėjimas

Knygos viršelis
Leidyklos „Bonus animus“ nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Leidykla „Bonus animus“ ir 15min.lt skelbia konkursą: laimėkite Vasilijaus Aksionovo knygą „Krymo sala“.

1920 m. bolševikams nepavyko užgrobti Krymo ir maža dalis senosios Rusijos išliko nepriklausoma bei laisva, o bėgant metams suklestėjo. Tačiau praėjus keliems dešimtmečiams Kryme užaugę buvusių baltagvardiečių palikuonys nusprendė, kad jų, Krymo ir visos Rusijos, besivadinančios Sovietų Sąjunga, likimas yra bendras, ir siekė susijungti su ja. Vis dėlto Maskva apie šį siekį turėjo savo nuomonę.

Tokią istoriją, kupiną netikėtų įvykių, satyros ir groteskiškų situacijų, remdamasis fantastine prielaida, kad Krymas – ne pusiasalis, o sala, 1979 m. sukūrė vienas garsiausių XX a. pabaigos – XXI a. pradžios rusų rašytojų Vasilijus Aksionovas. Skaitytojus žavi nepaprastai tiksliai atskleisti svarbūs Rusijos istorijos epizodai ir Krymo realijos su visomis laukinio kapitalizmo gerovės apraiškomis. Užsienyje pirmą kartą išleistas romanas pelnė V. Aksionovui pasaulinę šlovę.

Jūs galite laimėti šią knygą, atsakę į klausimą: kokia bausmė už šios knygos skaitymą grėsė Sovietų Sąjungoje? 

Atsakymus galite siųsti adresu knygos@15min.lt arba rašyti „15min knygų lentynos“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. 

Daug teisingų atsakymų, kad baudžiama buvo 5 metais kalėjimo ir 2 metais tremties. Tad burtų būdu paaiškėjo, kad knyga atitenka Irmantui Timinskui. Susisiekite su mumis adresu knygos@15min.lt dėl prizo atsiėmimo. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Literatūra Knyga

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau