Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 14d. 09:25 , atnaujinta: 2014 balandžio 16d. 11:52

15min.lt konkursas: laimėkite lenkų rašytojos Magdalenos Tulli knygą „Itališkos „špilkos“

Knygos viršelis
Rašytojų sąjungos leidyklos nuotr. / Knygos viršelis

15min.lt ir Rašytojų sąjungos leidykla siūlo jums laimėti lenkų rašytojos Magdalenos Tulli autobiografinę apysaką „Itališkos „špilkos“.

Šiuolaikinės lenkų rašytojos Magdalenos Tulli autobiografinė apysaka „Itališkos „špilkos“ – tai jau antroji šios autorės knyga, pasirodžiusi lietuviškai. Naujoji knyga „Itališkos „špilkos“ vertėjos Birutės Jonuškaitės, išvertusios kūrinį į lietuvių kalbą, apbūdinama kaip atviras ir asmeniškas pasakojimas apie mažos mergaitės didelį skausmą. Autorė Magdalena Tulli savo šalyje ir Europoje yra vertinama būtent už tai – kaip labai įvairi kūrėja, savo pasakojimus galinti konstruoti skirtingais būdais. 

Autobiografinė apysaka „Itališkos „špilkos“ yra tarsi raktas į visą Magdalenos Tulli kūrybą. Rašytoja, gimusi 1955 metais, italo ir lenkės dukra, vaikystę praleidusi tarp Rytų ir Vakarų pasaulių, nepritapusi ir neišgirsta nei viename iš jų, patyrusi vienatvę, anksti išmoko į pasaulį žvelgti pastabiai, kritiškai, gilintis į istoriją, vertinti praeities poveikį žmogaus likimui.  Rašytoja neslepia, kad „Itališkose „špilkose“ rašo apie savo šeimą. Pasakotoja prisimena vaikystę, kai ir šeimoje, ir mokykloje jautėsi blogai. Tėvas – italas, motina – koncentracijos stovykloje emocijas ir atmintį praradusi lenkė, nebesugebanti mylėti ir rūpintis netgi savo dukra. Atostogas leisdama pas močiutę Italijoje, į Lenkiją pas motiną mergaitė grįždavo kaip į pragarą. Dvikalbystės nepatogumai, mokinių ir mokytojų priešiškumas dėl geresnių rūbų, atsivežamų iš Vakarų, vaiko vienatvė ir bejėgiškumas susvetimėjusiame pasaulyje, persunktame absurdiškos ideologijos... Tačiau sunkiausia tai, kad net ir savo pačios šeimoje mergaitė lieka tarsi pati sau, nes vakarietiška Italija ir už geležinės uždangos buvusi Lenkija negali „susikalbėti“. Taigi vyksta tyli, vos matoma ir vis dėlto herojiška mažosios veikėjos kova už save, gilinimasis į savo lemtį, savo istoriją. 

Jūs galite laimėti šią knygą, parašę, kurio lenkų rašytojo ar rašytojos kūrybą labiausiai mėgstate?

Atsakymus rašykite „15min knygų lentynos“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ arba adresu knygos@15min.lt.

Taigi, knyga atitenka Jurgai Levickaitei. Susisiekite su mumis adresu knygos@15min.lt dėl knygos atsiėmimo. 

 

Temos: 2 Knyga Literatūra
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės