Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 12d. 20:06

15min laida: ar skaitymo akcijos skatina žmones domėtis knygomis?

Gegužę antrą kartą vykusi knygų skaitymo akcija „Lietuva skaito“ literatūros gerbėjus subūrė ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Lietuvių bendruomenės Norvegijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse taip pat neliko abejingos gimtajai kalbai ir rengė knygų skaitymus. Tačiau ar tokie renginiai išties skatina žmones domėtis knygomis?

Laidai „15min knygos“ viena iš „Lietuva skaito“ akcijos organizatorių – Lietuvos leidėjų asociacijos direktorė Aida Dobkevičiūtė – sakė, kad susidomėjimas akcija socialiniuose tinkluose parodė, jog tokių renginių reikia. Tuo labiau, pasak jos, turime puoselėti lietuvių kalbą.

Tuo tarpu leidykla „Tyto alba“ savaip bando sudominti žmones knygomis. Leidykla organizavo akciją – nemokamai dalijo knygas. O jų išdalijo ne tiek ir mažai – per 600. Tačiau ar nemokamos knygos tikrai skatina žmones skaityti, o netampa dulkes renkančiomis interjero detalėmis?

Aktorius Audrius Bružas į viešus knygų skaitymus žiūri savaip. Jis buvo vienas iš žmonių, kuris viešai skaitė pasirinktą knygą. Šį kartą kūrinį apie Mikę Pūkuotuką. Pasak aktoriaus, tokiais skaitymais sunku sudominti mažuosius skaitytojus.

Apie knygų populiarinimą – „15min knygos“ reportažas.

VIDEO: „Lietuva skaito“: ar vieši skaitymai skatina žmones domėtis knygomis?

Visus laidos „15min knygos“ reportažus galite žiūrėti čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/