Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 26d. 19:54

1968 metais išleista mokslinės fantastikos knyga tiksliai nuspėjo ateitį

Knygos „Stand on Zanzibar“ viršelis
Leidyklos nuotr. / Knygos „Stand on Zanzibar“ viršelis

1968 metais pirmą kartą išleista Johno Brunnerio knyga „Stand on Zanzibar“ – vienas tų retų mokslinės fantastikos kūrinių, gana tiksliai nuspėjusių ateitį. Jos veiksmas vyksta 2010 metais ir joje netgi nuspėti tokie dalykai, kad vienas populiariausių politinių lyderių yra prezidentas Obomi.

Naujienas apie knygas, konkursus ir naujausių knygų recenzijas sekite tinkle „Facebook“. Spauskite čia.

Portale themillions.com pateikta keletas dalykų, kurie 1968 metais išleistoje knygoje (ji itin išpopuliarėjo 1969 metais, kai gavo kelis literatūrinius apdovanojimus) buvo aprašyti kaip vykstantys 2010-aisiais:

1.Atsitiktiniai prievartos aktai, įvykdomi išprotėjusių asmenų – dažnai mokyklose.

2. Pagrindinis nestabilumo ir smurto šaltinis – teroristai, kurie tampa pagrindine grėsme JAV interesams, jie netgi sugeba atakuoti pastatus Jungtinėse Valstijose.

3.Dėl infliacijos kainos nuo 1960 iki 2010 metų išauga šešis kartus (iš tiesų JAV jos išaugo septynis kartus, tačiau tai arti tiesos).

4.Pagrindinis JAV varžovas – nebe Sovietų Sąjunga, o Kinija. Konkurencija tarp JAV ir Azijos vyksta prekybos, ekonomikos, o ne karinėse srityse. 

5.Europiečiai įkuria valstybių sąjungą, kuri turi pagerinti ekonominę padėtį ir paveikti pasaulio įvykius. Tarptautiniuose santykiuose Didžioji Britanija glaudžiai bendradarbiauja su JAV, bet kitos Europos šalys dažnai būna kritiškos JAV iniciatyvoms. 

6.Ekonominio vystymosi srityje Afrika vis dar smarkiai atsilieka nuo likusio pasaulio, o Izraelis lieka įtampos Artimuosiuose Rytuose epicentre. 

7.Nors kai kurie žmonės vis dar renkasi vedybas, daugelis jaunosios kartos atstovų pasirenka trumpalaikius santykius be įsipareigojimų. 

8.Gėjų ir biseksualų santykiai visuomenėje tampa įprasti, o vaistai, padedantys lytiniam gyvenimui, yra plačiai paplitę ir reklamuojami žiniasklaidoje.

9.Juodaodžiai pamažu pramina kelius į valdžią, tačiau rasinė įtampa vis dar egzistuoja visuomenėje. 

10.Vis labiau daugėja elektra varomų automobilių. Daugiausia jų gamina „Honda“ (tuo metu, kai autorius rašė knygą, ši įmonė labiausiai garsėjo motociklų gamyba) bei „General Motors“. 

11.Detroitas taip ir nesuklesti, o dėl uždaromų fabrikų pavirsta beveik vaiduoklišku miestu. Tačiau mieste atsiranda naujas muzikinis stilius – aprašomasis autoriaus labai primena Detroito techno judėjimą praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje.

12.Dėl palydovinės sistemos televizijos kanalai rodomi visame pasaulyje.

13.Specialus programavimas leidžia žmonėms stebėti televizijos programas pagal savo pačių susidarytą tvarkaraštį.

14.Lėktuvuose prie kiekvienos kėdės atsiranda ekranas, kuriame keleiviai gali stebėti vaizdo programas ir naujienas. 

15.Vaizdo ekranuose žmonės prisistatymui pasirenka kokius nors atvaizdus, kurie gali sutapti su tikrąja žmogaus išvaizda arba ne.

16.Plačiai paplitęs kompiuterinių dokumentų spausdinimas lazeriniais spausdintuvais.

17.Tabakas pamažu išstumiamas iš visuomenės, o marihuaną imama dekriminalizuoti. 

Temos: 2 Knygos Literatūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai