Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 knygos, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį šį rudenį

Zadie Smith
„Scanpix“ nuotr. / Zadie Smith
Šaltinis: 15min
1
A A

Knygų naujienas sekantys žmonės neretai nelaukia vertimų į lietuvių kalbą ir skaito kūrinius, vos jie pasirodo originalo kalba. Į kuriuos šį rudenį pasirodysiančius kūrinius vertėtų atkreipti dėmesį? „The Guardian“ pateikia savo rekomendacijas.

John le Carré „The Pigeon Tunnel“

Rašytojai dažnai nebūna geri savo memuarų autoriai, tačiau Johno le Carré sugebėjimas visą pusę amžiaus puikiai užčiuopti tarptautinės politikos pulsą daro jį išimtimi. Kiek daug jis iš tiesų žino? Ir kaip jis visa tai sužino? Ši knyga gali tapti neįkainojamu būdu geriau susipažinti su viena iš labiausiai intriguojančių literatūros asmenybių.

Bus išleista rugsėjo 8 dieną

Alan Moore „Jerusalem“

Milijono žodžių apimties Northamptono aprašymai, papildyti skyriumi apie Jameso Joyce'o dukterį, parašytu J.Joyce'o stiliumi, taip pat – dalimi, parašyta Samuelio Becketto pjesės stiliumi, ir viskas įvilkta į kriminalinį noir siužetą. Galbūt ne visiems tai patiks, tačiau „Jerusalem“ bus viena iš įsimintiniausių metų knygų.

Bus išleista rugsėjo 13 dieną

Marie Tourell Søderberg „Hygge: The Danish Art of Happiness“

Danijoje „Hygge“ reiškia patenkinto žmogaus būseną, ramų džiaugsmą, darant širdžiai mielus dalykus – valgant skanų maistą, leidžiant laiką su draugais, jaučiantis patogiai. Galbūt tai gali atrodyti labai siaura tema, tačiau neapsirikite, apie tai yra parašytas ne vienas kūrinys: „The Little Book of Hygge“, „How to Hygge“, „The Art of Hygge“. Laikas panirti giliau į šią skandinaviško gyvenimo filosofiją.

Bus išleista spalio 6 dieną

Ali Smith „Autumn“

Praėjusi Ali Smith knyga „How to Be Both“, pelniusi daugybę apdovanojimų, skaitytojui pateikė tiek siužetinių siurprizų, kad būtų labai drąsu bandyti nuspėti šio kūrinio turinį. Žinoma tik tai, kad „Autumn“ yra pirmasis iš keturių tarpusavyje susijusių romanų, kiekvienam iš jų bus pasirinktas vis kitas metų laikas. Skelbiama, kad šiose knygose praeities pagalba bus tyrinėjama dabartis, rašoma apie laiką, populiariąją kultūrą. Viena aišku, – laukia intriguojantis skaitinys.

Bus išleista spalio 20 dieną

Zadie Smith „Swing Time“

Puikiai žinomos autorės Zadie Smith (lietuvių skaitytojams žinomos iš romanų „Balti dantys“ ir „Paklydimai“) naujasis romanas pasakoja apie dvi drauges, kurios vaikystėje norėjo būti šokėjomis, tačiau vėliau jų gyvenimo keliai pasisuka visiškai skirtingomis kryptimis. Veiksmas čia vyksta šiaurės vakarų Londone ir vakarų Afrikoje, romane pasakojama apie draugystę, apie muziką, ritmą ir laiką.

Bus išleista lapkričio 16 dieną

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą