-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 ženklai, rodantys, kad laikas keisti darbą

Gyvenime susiduriame su galybe situacijų, kai turime apsispręsti, kada geriausia imtis vienų ar kitų veiksmų: dvejojame, kada tinkamiausias metas keisti profesiją, nutraukti santuoką, pranešti blogas naujienas ar pradėti naują veiklą. Vienas svarbiausių klausimų – kada verta išeiti iš darbo, kuris nebeteikia jokio pasitenkinimo?
Knyga „Kada. Mokslinės paslaptys, kaip parinkti tinkamiausią laiką“
Knyga „Kada. Mokslinės paslaptys, kaip parinkti tinkamiausią laiką“ / „Vagos“ nuotr.

Nors daugelį sprendimų „kada“ priimame vadovaudamiesi intuicija ir esame įsitikinę, kad tinkamai parinkti laiką – menas, vis dėlto pakeisti darbo vietą dėl įvairių įsipareigojimų, drąsos trūkumo ar stabilaus atlyginimo ryžtasi ne kiekvienas. Daugelis šį sprendimą priima tik gerai ir racionaliai jį apsvarstę, siekdami geresnių karjeros galimybių arba tuomet, kai jaučiasi visiškai emociškai išsekę, nusivylę esama darbo vieta, vadovu bei netekę motyvacijos. Tačiau ar tikrai verta pakeisti darbą tik atsidūrus tokioje kritinėje situacijoje?

„Vagos“ nuotr./Knyga „Kada. Mokslinės paslaptys, kaip parinkti tinkamiausią laiką“
„Vagos“ nuotr./Knyga „Kada. Mokslinės paslaptys, kaip parinkti tinkamiausią laiką“

Dalinamės penkiais klausimais iš leidyklos „VAGA“ rekomenduojamos vadybos ir motyvavimo eksperto Danielio H.Pinko knygos „Kada. Mokslinės paslaptys, kaip parinkti tinkamiausią laiką“, kurie jums gali padėti apsispręsti – galbūt dabar yra tinkamiausias metas pakeisti darbą?

1. Ar dar norėtumėte būti šiame darbe, kai sulauksite kitų savo darbo pradžios metinių?

Dažniausiai žmonės išeina iš darbo praėjus metams po įsidarbinimo. Koks antras pagal dažnumą laikas? Antri metai. Trečias? Treti prabėgę metai. Taigi, jeigu jus baugina mintis, kad sukaks dar metai, kai pradėjote šį darbą, – jau dabar imkite ieškoti naujo. Tąsyk atėjus laikui būsite geriau pasiruošę.

2. Ar darbe save realizuojate ir jaučiatės padėties šeimininkas?

Darbai, kuriuose geriausiai save realizuojame, turi vieną bendrą savybę: jaučiamės skatinami parodyti maksimaliausius gebėjimus, bet liekame padėties šeimininkai. Kai darbe reikalavimai labai aukšti, bet negalime tvarkytis nepriklausomai, gresia perdegimas. Darbai, kuriuose turime autonomiją, bet stinga iššūkių, kelia nuobodį, o tie, kuriuose neturime autonomijos ir reikalaujama mažai, patys prasčiausi. Jeigu darbe nepatiriate iššūkių, negalite dirbti savarankiškai ir šios padėties pakeisti negalite, galbūt metas vynioti meškeres.

3. Ar jūsų viršininkas leidžia atsiskleisti jūsų gebėjimams?

Puikioje knygoje „Good Boss, Bad Boss: How to Be the Best... and Learn from the Worst“ („Geras viršininkas, blogas viršininkas: Kaip būti geriausiam ir... pasimokyti iš blogiausio“) Stanfordo verslo studijų profesorius Robertas Suttonas atskleidžia, dėl kokių viršininko savybių verta likti dirbti. Jeigu jūsų viršininkas jus paremia, užuot kaltinęs kitus, prisiima atsakomybę, skatina jūsų pastangas, bet neužtveria kelio, turi humoro jausmą, o ne tūžmingą būdą, regis, jums pasisekė. Bet jeigu jūsų bosas – priešingybė, verčiau saugokitės ir galbūt net kraustykitės.

4. Ar jūsų atlyginimas padidinamas kas trejus–penkerius metus?

Vienas geriausių būdų gauti aukštesnį atlygį – pereiti į kitą organizaciją. Ir dažnai geriausias metas tam ryžtis pradirbus vienoje vietoje nuo trejų iki penkerių metų. ADP („A More Human Resource“), didžiulės žmogiškųjų išteklių vadybos kompanijos, teigimu, šis laikotarpis kaip tik yra metas, kai subręstate pelnyti didesnį atlygį. Per mažiau negu trejus metus galite nespėti susiformuoti paklausiausių rinkoje įgūdžių. Praėjus daugiau negu penkeriems metams, darbuotojai susisaisto su kompanija ir ima kilti karjeros laiptais, tokiu atveju pradėti kur nors kitur jau būna sunkiau.

5. Ar darbas atitinka ilgalaikius jūsų tikslus?

Daugybė tyrimų įvairiose šalyse liudija, kad, kai asmeniniai jūsų tikslai dera su organizacijos, kurioje dirbate, žmogus būna laimingesnis ir produktyvesnis. Taigi paskirkite laiko ir užsirašykite du ar tris svarbiausius artimiausių penkerių arba dešimties metų tikslus. Jeigu dabartinis jūsų darbdavys gali padėti jums juos pasiekti, puiku. Jeigu ne, pagalvokite, ar jums ne laikas ieškotis naujo darbo, leisiančio šiuos tikslus įgyvendinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius