Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

7 faktai, kurių galbūt nežinojote apie Edgarą Allaną Poe

Edgaras Allanas Poe
„Wikimedia Commons“ nuotr. / Edgaras Allanas Poe
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš 164 metus spalio 7 dieną mirė rašytojas Edgaras Allanas Poe – ta proga huffingtonpost.com surinko kelis faktus apie šį autorių, kurie ne visiems skaitytojams galbūt yra žinomi.

Naujienas apie knygas, konkursus ir naujausių knygų recenzijas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia. 

1. Moterys jį labai mėgo. Šis rašytojas buvo moterų numylėtinis – jos kviesdavosi Edgarą Allaną Poe į vakarėlius ir alpdavo, kai šis skaitydavo eiles. Moterys kovodavo tarpusavyje dėl jo dėmesio.

2. „Varnas“ pavertė jį žvaigžde. Kone per naktį JAV šis rašytojas tapo žvaigžde, o žodis „nevermore“ tapo itin madingu. Laikraščiuose pasirodė šio kūrinio parodijos, o vaikai sekiodavo rašytoją gatvėse.

3. Jis labai mylėjo kates. Edgaras Allanas Poe labai mylėjo kates, o ir šios nevengdavo rašytojo draugijos. Jo numylėtoji katė Caterina puldavo į depresiją kaskart, kai šeimininkas išvykdavo į kelionę. Mirus rašytojui, katė teišgyveno vos dvi savaites.

4. Jis negalėdavo susimokėti būsto nuomos. 1845 metais, išėjus „Varnui“, jo finansinė situacija kiek pasitaisė – rašytojas tais metais uždirbo apie 400 dolerių. Tačiau dažniausiai jis uždirbdavo kur kas mažiau ir turėdavo prašyti draugų ar šeimos paskolinti jam pinigų.

5. Nemažai žmonių šių mistiškų, tamsių kūrinių autorių įsivaizduoja kaip niūrų, lunatiškos išvaizdos. Iš dalies taip yra dėl to, kad nemažai jo portretų tapyti jo mirties metais, kai rašytojas jau sirgo. Tačiau tuo metu, kai jis parašė „Varną“, rašytojas buvo išvaizdus, moterų dėmesį traukiantis vyras, kaip apibūdino viena jo gerbėja – džentelmenas visa savo esybe.

6. Jis buvo atletiškas vyras. Jis mėgdavo plaukioti ilgus nuotolius upėje, irkluoti, vaikščioti pėsčiomis. Jis taip pat dalyvavo šuolių čempionate.

7. Jo įvaizdis buvo prastas, tačiau nebūtinai atspindėjo tiesą. Nemažai žmonių Edgarą Allaną Poe įsivaizduoja kaip girtuoklį, nespjaunantį ir į narkotikus. Tačiau nemažai šių kalbų sklido iš jo tuometinio aršaus konkurento Rufuso Griswoldo lūpų. Iš tiesų rašytojas laikėsi labai griežtos rašymo tvarkos ir negalėjo sau leisti ilgai girtuokliauti. Nedidelė opijaus dozė, kurią jis suvartojo bandydamas numalšinti skausmą sirgdamas, jį privertė jaustis taip prastai, kad rašytojas narkotikų atsisakė visam gyvenimui. Tačiau Edgaro Allano Poe reputacijos griovimas Rufusui Griswoldui laimės neatnešė. Paskutinius metus jis praleido sirgdamas vienišas savo kambaryje, kuriame kabėjo trys portretai: jo paties, Frances Osgood ir Edgaro Allano Poe. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Knyga Literatūra