Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

7 įvairovę puoselėjančios ir stereotipus laužančios knygos vasarai

Gera knyga ir vasara – sunkiai atsiejamas duetas. Įdomus ir atpalaiduojantis skaitinys praturtina keliones, dar labiau praskaidrina gražias dienas paplūdimyje bei atpalaiduoja sugrįžus namo. Knygų pasaulis – kaip ir žmonių – kupinas įvairovės ir spalvų. Būtent todėl Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertės pateikia savo rekomendacijas, ką įkvepiančio ir įdomaus vertėtų paskaityti šią vasarą, rašoma pranešime spaudai.
Skaitymas
Skaitymas / 123RF.com nuotr.

„Mūsų sielos naktyje“

Knygos viršelis/Kent Haruf „Mūsų sielos naktyje“
Knygos viršelis/Kent Haruf „Mūsų sielos naktyje“

Knyga džiugina šiltais pagrindiniais vyresnio amžiaus veikėjais. Tai yra istorija apie du vienišus vyresnio amžiaus mažo miestelio gyventojus, atradusius vienas kito bičiulystę, o ilgainiui – ir meilę. Miestelio bendruomenė ir veikėjų šeimos turi savo nuomonę, kas yra normalu, priimtina ir kaip turi elgtis vyresnio amžiaus žmonės. Savo įsitikinimus jie bei jos bando primesti ir knygos herojui bei herojei. Šią knygą galima skaityti kaip jaukų ir nuoširdų pasakojimą apie tai, jog meilė neturi amžiaus limito. Pagal knygą pastatytas filmas tuo pačiu pavadinimu (jį galima rasti „Netflix“ platformoje).

Parašė

Kentas Harufas;

Išleido

„Baltos lankos“.

2

„Mergaitė, moteris, kita“

Knygos viršelis/„Mergaitė, moteris, kita“
Knygos viršelis/„Mergaitė, moteris, kita“

Tai knyga apie dvylika įvairių tapatybių moterų, savo gyvenimais atskleidžiančių Didžiosios Britanijos šimtmečio istoriją ir pokyčius. Moterys, priklausydamos skirtingoms visuomenės grupėms, savo gyvenimų pavyzdžiais atskleidžia lyties daugiasluoksniškumą bei sankirtą su kitais tapatybės požymiais, tokiais kaip seksualinė orientacija, lytinė tapatybė, rasė ir kt. Knyga puoselėja įvairovę ir skatina apmąstyti pačią lytį, ką ji reiškia modernioje visuomenėje.

Parašė

Bernardine Evaristo;

Išleido

„Alma littera“

3

„Mano sielos moterys“

Mėgstantiems Isabelę Allendę ir jos knygas, šioji taip pat turėtų patikti. Tai asmeninis rašytojos pasakojimas apie savo gyvenimą ir atradimus lyčių lygybės klausimais. Autorė nemoralizuoja, bet labai daug pasakoja iš savo perspektyvos subtiliai įpindama ir platesnį kontekstą. Taip ji paaiškina pasaulyje tebeegzistuojančią lyčių nelygybę ir skirtingas jos formas bei apraiškas. Skaitant atrodo, lyg plepėtum su mylima teta prie arbatos puodelio – skubėti nėra kur ir visas pasaulio laikas tavo kišenėje.

Rašytoja

Isabel Allende;

Leidykla

„Alma littera“.

4

„Nykstantys saitai“

Šioje knygoje pasakojama apie dvynukes, užaugusias mažame, žemėlapyje nepažymėtame Luizianos juodaodžių miestelyje. Miestelio gyventojų oda tokia šviesi, jog nesiskiria nuo baltųjų. Besivaikydamos svajonių šešiolikmetės dvynės pabėga į didmiestį ieškoti geresnio gyvenimo. Jame viena jų nusprendžia palikti savo sesę – apsimetusi baltąja ji pradeda gyventi baltųjų gyvenimą. Kita sesuo išteka ir pagimdo labai tamsios odos spalvos dukrelę. Pasakojime seserys gyvena labai skirtingus gyvenimus nuolat susidurdamos su savo odos spalvos klausimu bei apmąstydamos savo tapatybę ir rasizmą aplink. Jų istorijos kontekste atskleidžiami kelių kartų gyvenimai besikeičiančiose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Parašė

Brit Bennet;

Išleido

„Baltos lankos“.

5

„Skafandras ir drugelis“

Šią įkvepiančią autobiografinę knygą galima perskaityti per keletą valandų. Autorius – įtakingo Prancūzijos madų žurnalo redaktorius – patyrė insultą ir po 20 dienų komoje pabudo visiškai suparalyžiuotas, galėdamas judinti tik kairiąją akį. Tokia patirtis nesuvaržė jo proto ir kūrybiškumo – padedamas fizioterapeutės jis mirksėdamas, dėdamas raidę prie raidės, parašė savo memuarus. Šis pasakojimas dar kartą patvirtina, jog fiziniai apribojimai yra įveikiami, jei tik pasiryžtame ieškoti būdų, kaip tai padaryti. 2007 metais režisierius Julianas Schnabelis pastatė to paties pavadinimo filmą.

Parašė

Jean-Dominique Bauby;

Išleido

„Obuolys“.

6

„Džiaugsmo knyga“

Tai knyga apie dviejų bičiulių – Dalai Lamos ir arkivyskupo Desmondo Tutu – savaitės pokalbius apie religijas, draugystę, amžių, kitus aktualius klausimus. Su begaliniu humoru, paprastumu ir itin šviesiai paliečiami svarbiausi gyvenimo aspektai, kuriuos, rašytojo Douglaso Abramso padedami, du svarbūs skirtingų religijų atstovai aptaria itin kasdieniškai ir jautriai.

Parašė

Dalai Lama XIV, Desmond Tutu, Douglas Abrams;

Išleido

„Baltos lankos“

7

„Civilizacijų gramatika“

„Kitos knygos“ nuotr./Fernando Braudelio „Civilizacijų gramatika“
„Kitos knygos“ nuotr./Fernando Braudelio „Civilizacijų gramatika“

Fernandas Braudelis laikomas vienu iškiliausiu XX a. istorikų. Prieš 35 metus pasirodžiusi jo knyga „Civilizacijų gramatika“ savo aktualumo tikrai nepraranda ir šiandien. Autorius skaitytoją supažindina su skirtingomis pasaulio kultūromis, paaiškina, kaip geografiniai bei ekonominiai faktoriai veikia socialinius, politinius, religinius ir kitus istorinius procesus. Kokia buvo Afrikos kultūra prieš žemyną užimant europiečiams? Kaip vystėsi islamas? Kokią įtaką religinės bendruomenės turėjo kuriant Jungtines Amerikos Valstijas? Atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų rasite šioje įdomioje, nors ir neplonoje, knygoje.

Parašė

Fernandas Braudelis;

Išleido

„Kitos knygos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais