Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Alma littera“ užsienio svečiai knygų mugėje: manipuliavimo ekspertas, emocinių trilerių ir jaunimo bestselerių autoriai

Vilniaus knygų mugė
Luko Balandžio nuotr. / Vilniaus knygų mugė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiais metais Vilniaus knygų mugėje leidykla „Alma littera“ pristatys net kelis visame pasaulyje savo knygomis išgarsėjusius užsienio autorius: Didžiosios Britanijos rašytoją Dorothy Koomson, jaunimo auditorijai puikiai pažįstamą Ursulą Poznanski iš Austrijos bei vieną garsiausių švedų autorių, TV laidų vedėją Henriką Fexeusą, kurio knygos apie gebėjimą daryti įtaką pakeitė tūkstančių skaitytojų gyvenimus.

Su minėtais užsienio svečiais bus galima pabendrauti vasario 22 d., šeštadienį, Nekasdienių pasimatymų dieną.

Henrikas Fexeus teigia jau būdamas paaugliu supratęs, kad magija yra viso labo pasąmonės lygmenyje veikianti įtaka, tam tikras kontrolės mechanizmas, verčiantis žmones vienaip ar kitaip galvoti ir elgtis.

Todėl norėdamas geriau perprasti žmonių psichologiją jis ėmėsi savarankiškai studijuoti komunikaciją, hipnozę, aktorinį meistriškumą, gilinosi, kaip žiniasklaida, reklama ir kiti informacijos kanalai veikia žmonių elgseną. Pasak autoriaus, dėl įgytų žinių kiti jo baiminasi, tačiau pagrindinis jo tikslas rašant knygas yra padėti žmonėms pasiekti savo tikslų ir atpažinti atvejus, kai kiti bando jais manipuliuoti.

Marc Femenia nuotr./Henrikas Fexeusas
Marc Femenia nuotr./Henrikas Fexeus

„Kiekvieną dieną gaunu skaitytojų elektroninių laiškų, kuriuose jie džiaugiasi, kad mano aprašytos technikos padėjo jiems iš pagrindų pakeisti savo gyvenimą. Dažniausiai – tai naujas ilgai trokštas darbas, įveikta emocinė krizė (pavyzdžiui, sunkios skyrybos) arba tiesiog pagaliau rasta antra pusė.

„Susitikimų metu su savo skaitytojais Lietuvoje taip pat tikiuosi papasakoti keletą technikų, kaip priversti žmones sekti paskui save arba tapti autoritetu kitų žmonių akyse“, – žadėjo autorius.

Susitikimų metu su savo skaitytojais Lietuvoje taip pat tikiuosi papasakoti keletą technikų, kaip priversti žmones sekti paskui save arba tapti autoritetu kitų žmonių akyse“, – žadėjo autorius.

H.Fexeus, paklaustas, ar pats naudojasi savo aprašytomis technikomis, teigė, jog visi patarimai knygoje yra išbandyti jo paties. Pasak H.Faxeus, jis rašo tik apie tai, ką pats išmano ir kuo tiki, kitaip jis jaustųsi nesąžiningas skaitytojų atžvilgiu.

Antroji Vilniaus knygų mugės užsienio viešnia – Didžiosios Britanijos rašytoja Dorothy Koomson. Autorė  savo kūriniuose didžiausią dėmesį skiria žmonių santykiams ir patiriamiems jausmams, o detektyvinė intriga suteikia knygoms kitokio atspalvio. Pati autorė savo romanus vadina „emociniais trileriais“ ir sako, jog kiekvienas skaitytojas jos kūriniuose atras kažką artimo.

Niall McDiarmid nuotr./Dorothy Koomson
Niall McDiarmid nuotr./Dorothy Koomson

„Manau, jog raktas į knygos populiarumą yra gera istorija ir veikėjai, su kuriais kiekvienas iš mūsų gali susitapatinti ir rasti kažką bendro. Mano herojai, kaip ir paprasti žmonės, daro klaidas, išgyvena realistiškas situacijas, o knygos pabaigoje ne visada susituokia ir laimingai gyvena, kaip daugumai autorių įprasta užbaigti romanus. Galbūt dėl to mano knygos skaitomos ne tik moterų, bet ir vyrų“, – juokavo D.Koomson.

Jaunimo auditorija taip pat neliks nuskriausta – savo kūrinius mugėje pristatys puikiai pažįstama knygų „Erebas“ bei „Saeculum“ autorė iš Austrijos Ursula Poznanski. Rašytoja savo knygose aprašo klaidžius ir pavojingus žaidimus, kurie tartum ištrina ribas tarp virtualios ir tikros realybės bei paklaidina skaitytojus nežinomybėje.

„Kaip skaitytoja aš mėgstu būti nustebinta, kaip rašytoja – mėgstu stebinti savo skaitytojus. Manau, tam, kad knyga būtų įdomi, visas pasakojimas ir veikėjai turi būti ryškūs ir nenuspėjami. Tačiau kuriant sudėtingą siužetą labai lengva jame pasiklysti, todėl svarbu kontroliuoti savo kūrinį, išlaikyti vientisą ir nuoseklų rašymo stilių“, – savo knygų sėkmės paslaptimi dalinosi Ursula Poznanski.

Vilniaus knygų mugė vyks vasario 20-23 dienomis. Leidykla „Alma littera“ savo skaitytojams pristatys 10 lietuvių autorių, 3 svečius iš užsienio, 2 vaikiškas knygas bei surengs keletą renginių vaikams.

Doris Bretterbauer nuotr./Ursula Poznanski
Doris Bretterbauer nuotr./Ursula Poznanski

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą