Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 25d. 10:34

Andrius Tapinas: „Kardų audra“ skirta tik stiprių nervų žmonėms“

Knygos viršelis
Leidyklos „Alma littera“ nuotr. / Knygos viršelis

Lietuvos knygynų lentynas pasiekė trečioji visame pasaulyje milžiniško populiarumo sulaukusios George R. R. Martin romanų serijos „Ledo ir ugnies giesmė“ knyga „Kardų audra“. Trečia epinės sagos, prasidėjusios „Sostų žaidimu“, dalis išsiskiria ne tik netikėtais personažų likimų vingiais ar meistriškai pinamomis intrigomis, bet ir apimtimi – knygą sudaro daugiau nei 900 puslapių. Romaną, kurio autorius rungėsi su J. K. Rowling „Hariu Poteriu“ dėl prestižiškiausio „Hugo“ apdovanojimo, skaitytojams pristato leidykla „Alma littera“.

Prisijunkite prie „15min knygų lentynos“ puslapio socialiniame tinkle „Facebook“ ir sekite naujienas apie literatūras bei dalyvaukite knygų konkursuose. 

„Tai yra storiausia grožinės literatūros knyga per visus 24 leidyklos gyvavimo metus. Kai kurių užsienio šalių leidyklos nesiryžo kūrinio leisti vienu tomu, todėl padalino jį į dvi dalis. Mes surizikavome ir tikimės, kad skaitytojai įvertins tai, jog norint sužinoti tolimesnį įvykių siužetą, jiems nereikės laukti antrosios knygos dalies“, – sakė leidyklos „Alma littera“ direktorė Danguolė Viliūnienė.  

Maginės fantastikos (angl. fantasy) romane „Kardų audra“, kaip ir pirmose serijos knygose, išaiškėja daugybė paslapčių, bet dar daugiau jų atsiranda. Prasideda pražūtingas Penkių Karalių karas Dėl Geležinio sosto ir valdžios, tačiau Vesterosą pirma reikia apginti nuo baisios grėsmės iš Šiaurės, nes iš ten jau slenka Tamsa ir Šaltis, kraštui ir žmonėms nešantys pražūtį. Jaudinančiame, tikroviškame, bet ir vaizduotę pranokstančiame kūrinyje atskleidžiamas dar magiškesnis pasaulis.

„Trečioji knyga nuo pirmųjų dviejų skiriasi tuo, jog skaitytojui atveriamas dar nematytas pasaulis, kuris savo dydžiu ir mastu perspjauna net J. R. R. Tolkieno vaizduojamą Viduržiemį. Kitas knygos išskirtinumas – šokiruojantys siužeto vingiai. Kūrinyje buvo kelios vietos, kai tik dėl didelės pagarbos knygai susitvardžiau netėškęs jos į sieną. Ši knyga skirta tik stiprių nervų žmonėms“, – juokavo rašytojas ir žurnalistas Andrius Tapinas. 

Pasak jo, nors romaną sudaro daug puslapių, tai neturėtų būti kliūtis G. R. R. Martino gerbėjams mėgautis kūriniu. Atvirkščiai, anot A. Tapino, tai leidžia neskubant įsiskaityti, išanalizuoti žemėlapius, mėgautis turtinga autoriaus kalba bei paslaptingais ir magiškais herojų nuotykiais. 

„Kardų audra“ rungėsi su J. K. Rowling „Hariu Poteriu“ viename iš dviejų prestižiškiausių fantasy žanro „Hugo“ apdovanojimų. Pralaimėjęs Rowling, „amerikietiškuoju Tolkienu“ vadinamas G.R.R. Martinas rašė: „Graužkis nagus, Rowling. Galbūt tu turi milijardus dolerių ir mano Hugo, bet tu neturi tokių skaitytojų“.

Iki šiol George R. R. Martin yra išleidęs penkias serijos „Ledo ir ugnies giesmė“ dalis. Paskutinioji iš jų pasirodė 2011 m. Skelbiama, kad visą sagą turi sudaryti septynios knygos, tad gerbėjai visame pasaulyje buriasi į klubus ir originaliais būdais ragina jau septintą dešimtį perkopusį autorių rašyti kuo greičiau, kad jie neliktų nesužinoję, kaip baigsis pasakojimas.

Knygų ciklą „Ledo ir ugnies giesmės“ papildo ir ne mažiau susidomėjimo sulaukęs serialas, kuris jau spėjo susišluoti ne vieną „Emmy“ apdovanojimą. G. R. R. Martin ilgai prieštaravo norintiems ekranizuoti jo kūrinius, nes netikėjo, kad įmanoma viską parodyti taip, kaip jis sugalvojo. Jį įtikinti pavyko tik televizijai HBO, vien pirmojo šio serialo sezono biudžetui nepagailėjusiai net 60 mln. JAV dolerių. 

Temos: 2 Knyga Literatūra
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos