TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Antano Baranausko literatūrinė premija – Ingai Liepaitei ir Antanui Verbickui

Antanas Baranauskas
wikimedia.org nuotr. / Antanas Baranauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 30 dieną vykusio Anykščių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo pritarta premijos skyrimo komisijos siūlymui 2017 metų Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinę premiją suteikti Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto lektorei, daktarei Ingai Liepaitei ir A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriui Antanui Verbickui už knygą „Antano Baranausko asmeninė biblioteka“.

„Šiais metais premiją įteikiame net dviems ypatingiems bendraautoriams, kurie suteikė mums galimybę neįprastu būdu dar geriau pažinti išskirtinę Antano Baranausko – vyskupo, poeto, kalbininko, matematiko – asmenybę“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.

Pasak premijos laureatų, studija „Antano Baranausko asmeninė biblioteka“ skirta Anykščių muziejaus įkūrimo 90-mečiui ir Antano Baranausko 182-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šiuo tyrimu pirmiausia siekta išsiaiškinti ir suregistruoti visas šiandien autoriams žinomas išlikusias kadaise A.Baranausko bibliotekai priklausiusias knygas, išsklaidytas skirtingose Lietuvos atminties institucijose ir privačiose kolekcijose.

Remiantis poetui ir vyskupui priklausiusiomis ir jo paties kitiems asmenims dedikuotomis knygomis, sutelktų nepublikuotų ir publikuotų šaltinių ir literatūros teikiamomis galimybėmis, šioje studijoje atskleidžiamas A.Baranausko ir knygos sąlytis vaikystėje, brandos ir kūrybos amžiuje, gilinamasi į bibliotekos formavimo poreikį, būdus, šaltinius, turinio sanklodą ir vertę, bibliotekos ir knygos kultūrą, aptariamas bibliotekos likimas Lietuvoje ir Seinuose.

Iškilmingas Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinės premijos įteikimo vakaras vyks gruodžio 9 d., 16 val., Knygos šventės metu, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje, Vyskupo skv. 1, Anykščiai.

Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinė premija teikiama nuo 2010 m. A.Baranausko premija skiriama kasmet už 3 (trejų) pastarųjų metų profesionalių kūrėjų grožinės literatūros kūrinius (knygas), skiepijančius meilę Lietuvos gamtai ar Antano Baranausko gimtinės aplinkai, atskleidžiančius žmogaus ir gamtos dvasinį ryšį, arba už 3 (trejų) pastarųjų metų profesionalios literatūrologijos kūrinius, skirtus Antano Baranausko kūrybai.

Premijos laureatai:

  • 2010 m. – Paulius Vaidotas Subačius už knygą „Antanas Baranauskas: gyvenimo tekstas ir tekstų gyvenimai“;

  • 2011 m. – Rimantas Povilas Vanagas už dokumentinės prozos knygą „Peslių akademija“;

  • 2012 m. – Algimantas Zurba – už romaną „Krisius“;

  • 2013 m. – premija nebuvo skirta;

  • 2014 m. – Gintautas Dabrišius – už poezijos knygas „Joju vienas“ ir „Upė Jekaterinai“;

  • 2015 m. – Viktorija Daujotytė-Pakerienė – už poetinės publicistikos knygas „Gyvenu vina. Gyvenu viena“ ir „Tata pariejau. Tai parėjau“, pasirašytas žemaitišku autorės vardu Viktorija Daujotė;

  • 2016 m. – Erika Drungytė – už eilėraščių knygą „Patria“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau