Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artistės Rūtos Staliliūnaitės gimtadieniui – autorinė knyga

Antonijus ir Kleopatra
Antonijus ir Kleopatra
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 21 dieną 15 val. Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje vyks knygos apie legendinę šio teatro ir kino aktorę Rūtą Staliliūnaitę „Nejaugi tai buvo: straipsniai, pokalbiai, laiškai“ pristatymas.

„Nejaugi tai buvo: straipsniai, pokalbiai, laiškai“ – pirma ir vienintelė iškilios teatro, kino ir televizijos aktorės Reginos Rūtos Staliliūnaitės (1938–2011) knyga, sudaryta po autorės mirties iš jos gausaus ir įvairaus rašytinio

Romualdo Rakausko nuotr./Rūta Staliliūnaitė
Romualdo Rakausko nuotr./Rūta Staliliūnaitė

palikimo. Intelektualūs pasisakymai, įtaigūs straipsniai, apgalvoti interviu ir jautrūs laiškai, surinkti daiktan iš rankraščių ir spaudos bei parengti kvalifikuotos bibliotekininkės, autorinių teisių paveldėtojos Dainuolės Kazlauskienės, puslapis po puslapio tarsi grąžina gyveniman legendinę asmenybę, nutviekstą neeilinio talento, istorinių vaidmenų, pelnytos garbės ir pripažinimo. Leidinys gausiai iliustruotas retomis, daugumoje pirmą kartą skelbiamomis nuotraukomis. Ir ne tik. Tarsi knyga knygoje – pluoštas aktorės Rūtos Staliliūnaitės ir išeivijos poeto, dramaturgo, solisto Stasio Santvaro laiškų: subtilus, intriguojantis būsenų bei jausenų dialogas.

Knygos pristatymas gimtajame aktorės teatre sutapo su kūrėjos gimtadieniu – šį sausį Rūtai Staliliūnaitei būtų sukakę 79-eri. „Rūtos knygos atsiradimas po jos mirties liudija menininko gyvybės tęstinumą. Šį kartą Rūta Staliliūnaitė visus savo bičiulius ir gerbėjus kviečia į savo gimtadienio intelektualią puotą ir dovanoja dovaną – autorinę knygą“, – sako Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas.

Renginyje dalyvaus: knygos sudarytoja Dainuolė Kazlauskienė, knygos redaktorius Petras Palilionis, teatrologė prof. Irena Veisaitė, poetas, rašytojas Robertas Keturakis, Pašušvio mokyklos direktorė Romualda Šurkienė, rašytojas Vytautas V.Landsbergis.

Aktorės laiškus ir tekstus skaitys Liucija Zorūbaitė, Ramunė Skardžiūnaitė, Dainius Svobonas, Henrikas Savickis, Saulius Bagaliūnas, Egidijus Stancikas. Muzikinius kūrinius atliks Ilona Klusaitė ir Šviesė Čepliauskaitė.

Renginys nemokamas. Jo metu bus galima įsigyti knygų.

Knygą išleido Kauno meno kūrėjų asociacija (2017), leidykla „Naujasis lankas“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą