Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 18d. 21:17

„Bado žaidynių“ autorė išleis naują knygą apie garsiosios trilogijos priešistorę

Rašytoja Suzanne Collins
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rašytoja Suzanne Collins

Garsiosios trilogijos „Bado žaidynės“ gerbėjai sulaukė puikios žinios – rašytoja Suzanne Collins paskelbė, kad kitų metų pavasarį pasirodys nauja knyga, kalbanti apie distopinės trilogijos priešistorę, rašo BBC.

Pranešama, kad knyga bus išleista 2020 metų gegužės 19 dieną ir pasakos apie Panemos valstybės įvykius, nutikusius daugiau nei šešis dešimtmečius prieš prasidedant trilogijos siužetui.

Trilogijos autorė S.Collins atskleidė, kad naujoje knygoje atskleis kiek kitokią literatūrinių veikėjų ir jų fikcinio pasaulio pusę. Siužete daugiau dėmesio bus kreipiama į personažų savianalizę, suvokimą, kas yra šie herojai, kas būtina, jei jie nori išlikti žiauriame Panemos pasaulyje. Kartu tai bus kiek gilesnis žvilgsnis, skaitytojams leisiantis geriau suprasti, kaip susikūrė toks pasaulis, kuriame pagrindiniai knygos personažai turi kovoti dėl savo gyvybių išlikimo žaidime, o šią kovą per televiziją stebi visi Panemos gyventojai.

Visos trilogijos dalys išleistos 2008-2010 metais, o 2012 metais pasirodė ir pirmos knygos ekranizacija. Pagal knygas yra sukurti keturi kino filmai – skaičiuojama, kad visi jie kartu sudėjus uždirbo apie 3 mlrd. JAV dolerių.

Tuo metu visos trys knygos dalys – „Bado žaidynės“, „Pavojinga meilė“ ir „Liepsnojantis įtūžis“ – yra išverstos į daugiau nei 50 užsienio kalbų, o knygų visame pasaulyje nupirkta daugiau nei 100 mln. egzempliorių.

Visos trys knygos yra išverstos ir į lietuvių kalbą, jas vertė Simona Kaziukonytė ir Ina Jakaitė, o išleido leidykla „Alma littera“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:31
01:50
09:27

Esports namai