Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bent vieną knygą per metus perskaito du trečdaliai Lietuvos gyventojų

Vilniaus knygų festivalyje – intelektuali literatūra laisva dvasia
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus knygų festivalyje – intelektuali literatūra laisva dvasia
Šaltinis: 15min
0
A A

Kultūros ministerijos atliktas tyrimas „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“ parodė, jog Lietuvos gyventojų knygų skaitymo ir pirkimo įpročiai per pastaruosius ketverius metus kito nedaug.

Bent vieną knygą per metus perskaito 66% Lietuvos gyventojų, dažniausiai perskaitomos 3–6 knygos.

Per 2014–2017 metus sumažėjo gyventojų, kurie per metus neperskaito nė vienos knygos, padaugėjo skaitančių lietuvių kalba parašytą grožinę literatūrą. Iš negrožinės literatūros populiariausios lieka saviugdos ir istorinės knygos.

Knygą skaitmeniniame formate skaitė kas penktas gyventojas, knygų mugėje lankėsi kas dešimtas. Palyginti su 2014 metais, skaitančių knygas gyventojų dalis nepakito, tačiau išaugo knygų skaitytojų skaitmeniniame formate skaičius.

Tyrimo duomenimis, kas antras Lietuvos gyventojas savo namuose turi iki 50 knygų, 42% – daugiau nei 50 knygų, o 5% gyventojų neturi nė vienos knygos.

Per pastaruosius 12 mėnesių pusė Lietuvos gyventojų yra bent kartą pirkę knygą. Su draugais, bendradarbiais ar kaimynais turimomis knygomis keičiasi daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų.

Tyrimas taip pat parodė, jog spaudos leidinius skaito beveik visi Lietuvos gyventojai. Spausdinti žurnalai yra populiaresni už spausdintus laikraščius, tačiau virtualioje erdvėje dažniau skaitomi laikraščiai, o ne žurnalai. Per pastaruosius metus mažėjo spausdintų laikraščių skaitomumas, tačiau žurnalų skaitytojų ratas nesikeičia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą