Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 5d. 20:44

Bestseleriai per pastaruosius 15 metų tapo gerokai storesni

Knyga
Fotolia nuotr. / Knyga

Naujas tyrimas atskleidė, kad per pastaruosius15 metų bestseleriai tapo 25 proc. didesnės apimties, rašo „The Guardian“.

Tyrimo metu buvo peržvelgta daugiau nei 2500 knygų, kurios yra tapę „New York Times“ bestseleriais arba įtrauktos į žinomų knygų sąrašus.

Tarp šių kūrinių pateko ne tik JK Rowling Hario Poterio knygų serija, tačiau ir skandalingoji „50 pilkų atspalvių“ trilogija.

Pastebėta, kad 1999 metais knygos vidutiniškai būdavo 320 puslapių storio, o 2014 metais vidutinis puslapių skaičius išaugo iki 400.

Įdomu yra tai, kad vien 2014 metais išleistų knygų, kurios tapo bestseleriais, puslapių skaičius svyravo nuo 1328 puslapių iki vos 80.

Tyrimą atlikęs Jamesas Finlaysonas, dirbantis leidykloje „Flipsnack“, sako, kad knygų puslapių skaičiaus augimui daug įtakos turėjo elektroninių knygų atsiradimas. Pasak jo, atostogų metu paprasčiau su savimi turėti elektroninę knygą nei vežtis storą spausdintą kūrinį.

VIDEO: 15 geriausių 2015 metais Lietuvoje išleistų knygų

Panašiai elgiasi ir skaitytojai: stora spausdinta knyga gali bauginti, tačiau tokios pačios apimties elektroninė knyga neatrodo baugi. Visgi tyrimo metu nustatyta, kad tik 60 proc. didelės apimties elektroninių knygų pradedama skaityti anksčiau nei tokios pačios apimties spausdintų knygų.

Tuo tarpu literatūros agentė Clare Alexander pastebi, kad pastaruoju metu išaugo ir kriminalinės bei erotinės literatūros kūrinių apimtys. „Storesnės knygos yra kultūros poslinkio ženklas“, – teigia ji.

Temos: 2 Literatūra Knygos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:00
01:02
00:21

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata