TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Kutraitė grįžta su nauju žanru – šį kartą ėmėsi šmaikštaus ir ironiško romano

Dalia Kutraitė
Viganto Ovadnevo nuotr. / Dalia Kutraitė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Nuodėmes darome nepriklausomai nuo santvarkų ir laikų, kuriais gyvename. Tarp gėrio ir blogio paklysti galima vienodai lengvai – tiek laisvėje, tiek ir nelaisvėje. Ir jokie laikai čia niekuo dėti“, – išplatintame pranešime teigia žurnalistė, televizijos laidų vedėja Dalia Kutraitė, skaitytojams pristatanti pirmąjį romaną „Nokstančių bananų kvapas“.

Daugybės interviu autorė D.Kutraitė šį kartą prakalbino patį gyvenimą. Visgi, rašytoja lieka ištikima sau, todėl net aštriausius jo kampus nuspalvino humoru ir šviesiu požiūriu į žmogų bei pasaulį.

„Alma littera“ nuotr./Nauja Dalios Kutraitės knyga
„Alma littera“ nuotr./Nauja Dalios Kutraitės knyga

Pristatydama pagrindinę knygos veikėją Elvyrą, D.Kutraitė giria ją už gebėjimą į būtį ir buitį sovietmečiu žvelgti kaip į smagų nuotykį. Elvyra – atkakli, apsukri ir linksma moteris. Tai padeda jai smagiai gyventi absurdiškoje santvarkoje, o, atsivėrus laisvajai rinkai, nerti į šią visa galva. Tiesa, tai suteikia ne vien džiugias patirtis ir nematytas galimybes. Elvyrai taip pat tenka skausmingi naujo verslo išbandymai: varginančios komercinės kelionės užsakomaisiais reisais ir net susidūrimai su lietuviškąja mafija.

Ši knyga man suteikė galimybę linksmai paišdykauti ir pajuokauti, ko dažnai neleisdavo nei televizijos laidos, nei kiti rimti žanrai.

„Savo romane aprašiau tikrų žmonių tikrus gyvenimus. Visi veikėjai turi prototipus, situacijos taip pat realios, neišgalvotos. Kodėl tada romanas, o ne dokumentinė apybraiža? Tikriausiai todėl, kad pridėjau spalvų ir iš margos savo fantazijos paletės. Ši knyga man suteikė galimybę linksmai paišdykauti ir pajuokauti, ko dažnai neleisdavo nei televizijos laidos, nei kiti rimti žanrai“, – apie naująjį savo kūrinį ir jo dovanotas patirtis kalba D.Kutraitė.

Autorės teigimu, ašis, aplink kurią sukasi romanas – tai paprastų žmonių širdyse gimstantys kilniausi jausmai ir tamsios paslaptys, nepaklusnios jokiems režimams ar valdžioms. „Nokstančių bananų kvapas“ – anaiptol ne ašaros dėl kone keiksmažodžiu tapusio deficito. Šis kvapas, kurį autorė dengia paslapties šydu, spalvingiems knygos personažams turės visai kitokią reikšmę.

Viganto Ovadnevo nuotr./Dalia Kutraitė
Viganto Ovadnevo nuotr./Dalia Kutraitė

„Labiausiai norėjau pradžiuginti savo amžininkes, kurioms, tikiu, knyga sukels prabėgusių laikų prisiminimus. Šiame romane jos pažins save: dirbusias, mylėjusias, klydusias, svajojusias – viską patyrusias net dviejose santvarkose. Skaitytojos tuo pačiu atras, kad jausmai ir slapčiausi troškimai nepriklausė nuo vyraujančios ideologijos. Žinoma, norėčiau, jog ir jaunesnės kartos atstovai, smalsumo vedini, paimtų į rankas šį romaną ir pabandytų užuosti to laikotarpio bei atgimstančios laisvės kvapą“, – teigia knygos autorė.

D.Kutraitė – žurnalistė, laidų vedėja, kelis dešimtmečius dirbusi Lietuvos televizijoje. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, D.Kutraitė ėmė kurti autorines pokalbių laidas. Populiariausioje iš jų „Dalia Kutraitė kalbina...“ autorė sulaužė oficialaus bendravimo televizijos ekrane tradiciją. Remiantis šios laidos istorijomis, parašytos pirmosios dvi D.Kutraitės knygos.

Trečioji knyga, romanas „Nokstančių bananų kvapas“ – tai nauja patirtis tiek pačiai rašytojai, tiek jos gerbėjams. Anksčiau kūryboje išlaikiusi oficialų toną, kaip to reikalavo atitinkami žanrai, šį kartą autorė neberibojo savo humoro jausmo, laisvai pokštavo ir fantazavo. Todėl „Nokstančių bananų kvapo“ herojai ir pats gyvenimas jame tapo tokiu, kokį pažinti bus smagu kiekvienam skaitytojui.

D.Kutraitės knygą „Nokstančių bananų kvapas“ išleido leidykla „Alma littera“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018