2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Danijos karalienė nebeglobos prestižinio H.Ch.Anderseno apdovanojimo, nes žiuri pirmininke išrinkta rusė

Danijos karalienė Margarita II nusprendė nebegloboti prestižinio Hanso Christiano Anderseno vaikų literatūros apdovanojimo, nes jo pirmininke tapo iliustruotoja iš Rusijos Anastasija Archipova, praneša dr.dk.
Danijos karalienė Margrethe II
Danijos karalienė Margarita II / „Scanpix“ nuotr.

A.Archipovos pirmininkavimą patvirtino Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY).

Naujoji komisijos vadovė yra ne tik iliustruotoja, kurios piešiniai yra atpažįstami daugeliui Sovietų Sąjungoje užaugusių vaikų. Ji taip pat yra Maskvos dailės akademijos profesorė, Iliustruotojų profsąjungos prezidentė, taip pat Maskvos menininkų asociacijos (MOCX), kuri šiuo metu aktyviai propaguoja karą, valdybos narė.

Pastaroji organizacija telkia menininkus, kurie kūrė propagandinius vaizdo įrašus bei memus, kurie turėtų populiarinti „specialiosios karinės operacijos“ ir gyventojų mobilizacijos kampaniją. Antai internete galima rasti plakatų, kuriuose rusų kareivis vaizduojamas tarsi didvyris keršytojas, baudžiantis Ukrainos „nacius“, praneša Danijos žiniasklaida.

Danijos karalienės pasitraukimas ir A.Archipovos pirmininkavimas suskaldė IBBY į dvi stovyklas ir iškėlė klausimą, ar gali Rusijos kultūrinio gyvenimo atstovas įteikti vieną prestižiškiausių premijų pasaulyje, kai Rusija bombarduoja bibliotekas Ukrainoje.

Prašymą atsistatydinti jau atsiuntė Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Belgijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos IBBY skyriai.

H.Ch.Anderseno premija yra svarbiausia vaikų ir jaunimo literatūros tarptautinė premija pasaulyje. 1956 metais ją įsteigė IBBY. Geriausio kūrinio autoriai (nuo 1966 – ir iliustracijų) kas antrus metus apdovanojami Danijos karalienės įsteigtu aukso medaliu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos