Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 05 08, 11:53

F.Ostaseski knyga „Penki kvietimai“: jautriai apie mirties prigimtį ir prasmingą gyvenimą

Tokių knygų kaip ši – ką tik pasirodžiusi Franko Ostaseskio „Penki kvietimai“ (iš anglų kalbos vertė Vita Mikelionienė, išleido Lietuvos Rašytojų sąjungos leidykla) – lietuviškai dar neturėjome. Išmintinga, jautri, sukrečianti, įžvalgi ir pamokanti knyga – galėsianti padėti bet kuriam žmogui susidoroti su netektimi ar kita skaudžia gyvenimo krize. Apie tai skelbiama išplatintame pranešime.
Frankas Ostaseski „Penki kvietimai“
Frankas Ostaseski „Penki kvietimai“ / Leidyklos nuotr.
Temos: 2 Knygos Literatūra

„Sykį važinėdamas dviračiu Neries pakrantėje klausiausi Franko kalbos iš zencast.org. Taip užbūrė jo istorijos, kad tekdavo net sustoti. Jaudinantis žmoniškumas, aiškumas ir drąsa. Lyg autorius rašytų būdamas anapus gyvenimo ir mirties. Rekomenduoju nelaukti kitos progos perskaityti šią knygą“, – apie „Penkis kvietimus“ sako žurnalistas, visuomenės veikėjas, lektorius, viešojo kalbėjimo konsultantas, Vilniaus Zen centro narys Rytis Juozapavičius.

Gegužės 20 dieną, 18 val. Vilniaus apskrities viešojoje Adomo Mickevičiaus bibliotekoje Rytis Juozapavičius drauge su „Hospice“ paramos fondo vadove Agne Zuokiene, bendrosios praktikos slaugytoja Laima Baršauskiene ir pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) projektų vadovu Virginijumi Šauliu pristatys F.Ostaseski knygą „Penki kvietimai“.

medium.com nuotr./Frankas Ostaseski
medium.com nuotr./Frankas Ostaseski

F.Ostaseski – pasaulyje pripažintas atjaučiamosios slaugos mokytojas, vienas iš Zeno hospiso projekto San Fransiske steigėjų, prie mirties slenksčio palydėjęs daugiau nei tūkstantį žmonių. Išgryninęs pamokų, gautų dirbant šį svarbų darbą, esmę, jis siūlo išminties gaires, rodančias kelią radikalių gyvenimo permainų link. Už ilgametę pagalbą mirštantiesiems ir jų šeimoms F.Ostaseskiui pagarbą yra išreiškęs Dalai Lama.

Didžiulę patirtį, aprašytą knygoje „Penki kvietimai“, galėjo sukaupti tik bebaimis, ramus ir pakantus žmogus, radęs kelią į kitų širdis ir apdovanotas talentu papasakoti apie nueitą kelią. Joje pateiktos istorijos – kurias galima suvokti kaip savitiškas paraboles – išmintingos, padedančios įvairias gyvenimo situacijas išgyventi tikslingiau ir išmintingiau.

„Kaip gydytojas neurochirurgas patyriau, kad tie, kurie išties gyveno, geriausiai supranta, jog mirtis – neatsiejama gyvenimo dalis. Frankas Ostaseskis savo išmintingoje knygoje įžvalgiai ir supratingai kalba apie mirties prigimtį ir – tai dar svarbiau – atskleidžia, kaip iš tikrųjų gyventi“ – sako Jamesas R.Doty, neurochirurgijos profesorius, dirbantis Stanfordo universiteto medicinos mokykloje.

Mirtis visą laiką su mumis, kiekvienos praeinančios akimirkos šerdyje. Tai – mūsų slaptoji mokytoja, besislapstanti tiesiog mums prieš akis ir padedanti atrasti visa, kas svarbiausia. Jei nesuvokiame, kad mirsime, iš tikrųjų nė negyvename. „Penki kvietimai“ – tai įkvepiantis gyvenimo prasmės apmąstymas, pasakojimas apie tai, kaip aktyviai ugdant sąmoningą požiūrį į mirtį galima priartėti prie tikrojo savęs.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą