Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 31d. 01:04

G.Kazlauskaitė gruodį pristatys naują poezijos knygą

Giedrė Kazlauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Giedrė Kazlauskaitė

Rašytojų sąjungos leidykla išleido poetės Giedrės Kazlauskaitės knygą „Gintaro kambarys“.

„Gintaro kambarys“ – taip savo naująją knygą pavadino poetė G.Kazlauskaitė. Paskutines dvi knygas „Meninos“ ir „Singerstraum“ pavadinusi ne lietuviškai šįkart poetė pasirinko lietuvišką pavadinimą. Ji sako, kas kasryt eidama į darbą matydavo gintarų ir suvenyrų parduotuves, viliojančias turistus, ėmė galvoti apie gintarą kaip apie mineralą, apie jo kelionę laiku.

„Tas gintaras, jis buvo toks įkyrus, kad aš pradėjau mąstyt apie jį kaip apie senesnį, dar senesnį mineralą už visą miestą, tada kažkaip atėjo į galvą, kad didžiausias mistifikacijų objektas yra Gintaro kambarys. Visą laiką per žinias pranešdavo, kad jau mokslininkai prisikasė ten ir ten, jau tuoj suras Gintaro kambarį. Man pasirodė, kad tai gal tokia ir metafora, bet visai man ji tiko“, – sako G.Kazlauskaitė.

Tai ketvirtoji G.Kazlauskaitės poezijos knyga, už pirmąją „Heterų dainos“ ji apdovanota Jaunojo jotvingio premija, 2015-aisiais ji apdovanota Jurgos Ivanauskaitės premija už kitą knygą „Meninos“, o už paskutinį rinkinį „Singerstraum“ pelnė lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premiją. Naujoji poezijos knyga „Gintaro kambarys“ bus pristatyta gruodžio pradžioje.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas