Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 20d. 15:06

Grafinė novelė „Sibiro Haiku“ Geteborgo knygų mugėje

Knygos „Sibiro haiku“ pristatymas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Knygos „Sibiro haiku“ pristatymas

Rugsėjo 27-30 dienomis Geteborge vyks didžiausia ir svarbiausia Šiaurės Europoje knygų mugė. Išskirtinio dėmesio ir pripažinimo Lietuvoje sulaukusi Jurgos Vilės ir Linos Itagaki grafinė novelė „Sibiro Haiku“ bus pristatyta mugės dalyviams ir lankytojams. Apie tai rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Paremta tikrais faktais „Sibiro Haiku“ pasakoja tremties istoriją vaiko akimis – švelniu, emocingu, subtiliu būdu. Grafinė novelė jau skaičiuoja trečią tiražą (leidykla ,,Aukso žuvys”) ir yra laimėjusi meniškiausios ir geriausios 2017 metų knygos vaikams ir paaugliams titulus.

Kartu su užsienio autoriais Jurga Vilė ir Lina Itagaki diskutuos apie grafinės novelės žanro svarbą šiuolaikiniuose pasakojimuose bei pasakojimo vaizdais ir skaitytojo amžiaus ryšius. Autorės taip pat surengs popierinių gandrų lankstymo dirbtuves. Specialiame renginyje Šiaurės šalių leidėjams bus pristatyta Lietuvos kultūros instituto organizuojama Lietuvių literatūros vertimų rėmimo programa.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurga Vilė ir Lina Itagaki
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurga Vilė ir Lina Itagaki

Lietuva Geteborgo knygų mugėje pristatoma nuo 2005 m. Iki šiandien buvo pristatytos Jurgos Ivanauskaitės, Sigito Parulskio, Eugenijaus Ališankos, Tomo Venclovos, Jurgio Kunčino, Vaivos Grainytės, Rimvydo Širvinsko, Paulinos Eglės Pukytės ir kitų autorių kūriniai.

Geteborgo knygų mugė yra didžiausias ir svarbiausias tarptautinis literatūros renginys Šiaurės šalyse. Mugę kasmet aplanko apie 100 tūkstančių lankytojų, į programą kasmet įtraukiama daugiau nei 3000 įvairių renginių. 2018 metų knygų mugės temos: pagarba, žiniasklaida ir atvaizdai.

Leidinio pristatymą Geteborgo knygų mugėje remia Lietuvos kultūros institutas. Organizuoja Lietuvos kultūros atašė Šiaurės šalyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

01:16
00:29
31:58

Dabar tu gali