Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 18d. 17:14

I.Kanto biblioteka kviečia į virtualų Jūrų muziejaus leidinių pristatymą

Lietuvos jūrų muziejus
E. Lasio nuotr. / Lietuvos jūrų muziejus

Ketvirtadienį 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia į tiesioginę konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ transliaciją – Lietuvos jūrų muziejaus išleistų knygų: „Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai prabyla. Kriauklės“, „Vandens gyvenimo linija“, „Jūroje“ ir „Jūros istorijos“ pristatymą. Transliacijoje dalyvaus Lietuvos jūrų muziejaus kultūrinės veiklos organizatorė Neringa Stančikienė. Moderuos Birutė Skaisgirienė.

Transliacija vyks bibliotekos Youtube kanale https://youtu.be/jn4YPXvRIDM, nuoroda taip pat skelbiama svetainėje www.biblioteka.lt

Biologijos mokslų daktaro Algirdo Stankevičiaus knyga – katalogas „Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai prabyla. Kriauklės“. Dvitomis muziejaus kriauklių katalogas skirta tiems, ką vilioja įvairus ir paslaptingas kriauklių pasaulis, kas geidžia sužinoti, kada žmogus pradėjo vartoti moliuskus maistui, o jų kriaukles buityje, kada jis atskleidė ir įvertino jų grožį, panaudojo kultūroje ir moksle, kaip tęsiasi žmogaus ir gamtos kūrybinis bendravimas. Knygoje pristatoma ir gamtinė šių objektų prigimtis, ir legendos, ir sąsajos su menu, mokslu ar technika.

E. Lasio nuotr./Lietuvos jūrų muziejus
E. Lasio nuotr./Lietuvos jūrų muziejus

Dramaturgo Justo Tertelio, kompozitorės Ritos Mačiliūnaitės-Dočkuvienės ir dailininkės Elenos Maya bendras kūrinys – knyga vaikams „Vandens gyvenimo linija“. Knygos idėja gimė iš edukacinio užsiėmimo – meninės instaliacijos „Vandens gyvenimo linija“. Pasakojimo centre Baltijos jūros ruoniai – didžiausi mūsų regione gyvenantys jūrų gyvūnai, kurie kuria mūsų regiono unikalumą ir savitą ekosistemą. Knygelėje susipažinsite su šių gyvūnų kasdienybe, ir mums, ir ruoniams aktualiomis ekologijos, taršos ir išlikimo temomis. Unikalus leidinys kviečia permąstyti asmeninį santykį su mus supančia aplinka.

Lenkų iliustratoriaus, dizainerio, tekstų kūrėjo Piotr Karski knygą „Jūroje“ – tai gausiai iliustruotas pasaulio jūrų pažinimo gidas. Joje skaitytojų laukia daugiau nei 100 įtraukiančių užduočių, veiklų, galvosūkių. 224 pažinimo ir kūrybos puslapiai leis išnardyti jūrų pasaulį skersai ir išilgai: pabuvoti ir Marianų lovyje, ir pasigaminti medūzą ar net povandeninį laivą! Dėl specialaus įrišimo ją galima dėti ant stalo pilnu atvartu ir drąsiai darbuotis – su dažais, klijais ir kitomis jūrų tyrimams reikalingomis priemonėmis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Išgelbėti ruoniai Lietuvos jūrų muziejuje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Išgelbėti ruoniai Lietuvos jūrų muziejuje

Lietuvos jūrų muziejaus gidas „Jūros istorijos“ (tekstų autorė – Kristina Sadauskienė, vertimas į anglų kalbą – Julija Gulbinovič), skirtas visiems, kurie grįžta į Lietuvos jūrų muziejų kasmet ir kaskart čia atranda vis kitą įdomų eksponatą, kaskart vis įdomesnę istoriją ir nori tai pasiimti su savimi. Eksponatus muziejaus gidui skrupulingai atrinko muziejaus specialistai, o tekstus apie juos sukūrė Klaipėdos miesto gidė, žurnalistė Kristina Sadauskienė. Čia įdomiausi laivybos istorijos pasakojimai apie lietuvius ir „Titaniką“, apie pramoninės žūklės rekordus, burlaivius ir garlaivius bei nutrūktgalvius nuotykių ieškotojus, ir įstabiausios jūros gamtos istorijos apie muziejaus numylėtinius pingvinus, delfinus, dovanojančius šypsenas, pašėlusius jūrų angelus ir tuos, kurie gyvi tik istorijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai